Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

KB Penzijní společnost podpořila První udržitelný obchoďák

Investice 09.09.2021 | 18:18 0 Komentářů

KB Penzijní společnost se stala partnerem největšího swapu ve střední Evropě s názvem „První udržitelný obchoďák: Týdenní swap“. Swap je udržitelná forma nákupu, která spočívá ve výměně nevhodných dárků, dobrého oblečení, skvělých knih či zachovalých potřeb do domácnosti. KB Penzijní společnost tento „První udržitelný obchoďák: Týdenní swap“, ale i další podobné projekty, podpořila částkou 150 000 Kč prostřednictvím Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota. Cílem je motivovat veřejnost k ohleduplné spotřebě.

I když Češi v Evropě přímo nevynikají oblibou v módě, (nad)spotřeba oblečení roste i u nás. Jen v České republice se ročně vyhodí zhruba 120 až 180 tisíc tun textilu. Předcházet produkci odpadu je přitom možné například návštěvou akce Prvního udržitelného obchoďáku.

„Udržitelnost projevující se šetrným přístupem k životnímu prostředí patří mezi naše klíčové hodnoty. Rádi jsme proto podpořili inovativní regionální projekt První udržitelný obchoďák, který přináší udržitelnou alternativu nakupování, a v souladu s naší firemní strategií usiluje o snižování množství produkovaného odpadu,“ vysvětluje důvody navázání partnerství Pavel Racocha, ředitel KB Penzijní společnosti.

„Oblečení je dostupnější než kdy dříve a stává se tak zbožím s velmi rychlou spotřebou. Ta je ovšem dlouhodobě neudržitelná, proto jako průkopníci swapu v Česku i na Slovensku již pátým rokem organizujeme swapy, kde je možné zachovalé oblečení navíc, knihy či potřeby do domácnosti vyměnit,“ uvádí Kristýna Holubová, organizátorka swapu První udržitelný obchoďák.

Tyto swap eventy navštívilo v průběhu pěti let již více než 15 000 návštěvníků, kteří přinesli a vyměnili kolem 114 tun oblečení a drobných věcí do domácnosti.

Největší swap ve střední Evropě se uskuteční od 13. do 19. září 2021 v pražské Holešovické tržnici a jmenuje se „První udržitelný obchoďák: Týdenní swap“, protože autorkám akce takový projekt v ČR velmi chybí. Jeho součástí bude i doprovodný ekologický program, během kterého budou každý den pro návštěvníky probíhat přednášky, workshopy a diskuse na témata nových chytrých návyků a udržitelné spotřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.