CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

04. 05. 2015

0 komentářů

Jonáš Mlýnek komentuje aktuální investiční trh: GE a Continental – Giganti na vzestupu?

 


 

Objeví se konečně optimismus u akcií GE?
General Electric je jedním z předních amerických blue chipů. Silné dlouhotrvající nárůsty má již tato akcie za sebou, ovšem v dohledné době by akcie mohly zavzpomínat na lepší časy. V polovině dubna došlo k prudkému nárůstu cen akcií poté, co společnost oznámila svůj exit z bankovnictví. Právě divize bankovnictví společnost na počátku hypoteční krize v roce 2008 téměř srazila na kolena.

Od začátku roku 2014 jsme na grafu mohli pozorovat přetrvávající pohyby do strany, ze kterých by se trh nyní mohl vymanit. Ovšem někteří investoři nedávného růstového gapu využili k realizaci zisků a tak se v několika uplynulých dnech na trhu objevily výprodeje. Rostoucí 20denní klouzavý průměr by ale měl fungovat jako support a směr by se tak mohl opět brzy otočit.

Od 21. dubna se na trhu vytváří formace „mother candle“. Od té doby se každý obchodní den prozatím nacházíme v tomto cenovém rozpětí. Maximum a minimum této formace tak utváří důležité úrovně. Nákupní signál tedy bude odvozen od proražení tohoto maxima, zatímco stop-loss od minima této formace. Tento obchod nabízí velmi zajímavý poměr rizika
a výnosu. 

Akcie Continental jsou v kurzu

Akcie německého výrobce pneumatik se v posledních měsících pohybují impozantním tempem vzhůru. Poslední růstová vlna vynesla akcii vzhůru o více než 20 % a nezdá se, že by býci na tomto místě měli dost. Konsolidace, která se nyní na trhu vytvořila, tak dává býkům dostatečný prostor pro nadechnutí.

REKLAMA

Cena se nyní bude snažit prorazit úroveň €231, ovšem z dnešní perspektivy se k tomu prozatím neschyluje. Ideální bude vyčkat na chvíli, až cena překročí €231,50. Uzavře-li trh nad touto úrovní, máme před sebou zajímavý potenciál.

Když se poohlédneme za vývojem od konce března, máme za sebou růst o celých €20
a možná dalších €20 ještě před sebou. Proto profit target na úrovni €252 není nijak nerealistický a v průběhu léta bychom na něj mohli dosáhnout. Co se týče spodního ohraničení, tak zde nemáme příliš mnoho prostoru, a proto stop-loss umisťujeme pod minimum z posledního týdne na €220.

www.lynxbroker.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.