Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Jaromír Hvížďala a Jan Hvížďala ze společnosti JHV-Engineering s.r.o. získali ocenění EY Technologický podnikatel roku 2017

Investice 12.03.2018 | 14:25 0 Komentářů

Držitelem prestižního ocenění EY Technologický podnikatel roku 2017 se stali otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi ze společnosti JHV-Engineering s.r.o. Tato cena je součástí soutěže EY Podnikatel roku vyhlašované každoročně společností EY. Jaromír a Jan Hvížďalovi se v únoru 2018 stali také držiteli krajského titulu EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje.

JHV-Engineering s.r.o. je úspěšná česká rodinná firma zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. S obratem téměř půl miliardy se JHV-Engineering s.r.o. řadí mezi špičku na trhu automatizace a jejich linky lze najít ve výrobních halách na čtyřech kontinentech, kromě Evropy je to například Čína, Rusko, Spojené státy nebo Mexiko.

Zisk titulu je obrovskou poctou nejen mně, ale hlavně všem mým spolupracovníkům. Bez nich  bychom nemohli dělat svou práci na vysoké úrovni. Ujistilo nás to v přesvědčení, že inovační vize a používání špičkových technologií zaujímá velmi důležité místo v podnikání. Jsme pyšní, že pomáháme zákazníkům fungovat lépe, při tom děláme práci snů a ještě k tomu získáme tak prestižní ocenění od zkušené poroty nejlepších podnikatelů Česka. Je skvělé, že jsou kandidáti vybírání velmi pečlivě, nejen na základě PR, ale hlavně na základě skutečně odvedené práce. Celá soutěž pro nás byla velkým zážitkem a zkušeností,“ sdělil své dojmy ze získání titulu oceněný Jaromír Hvížďala ze společnosti JHV-Engineering s.r.o.

„Do letošního ročníku soutěže se přihlásil rekordní počet podnikatelských dvojic, mezi něž se řadí i otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi. Věřím, že jejich podnikatelský příběh bude inspirací pro mnoho dalších podnikatelů, kteří řeší nástupnictví ve svých rodinných firmách. Hnacím motorem JHV-Engineering jsou inovace a jejich úspěch není limitován hranicemi. Mám radost, že můžeme veřejnosti představit podnikatelskou dvojici Hvížďalových, kteří se úspěšně podílejí na budování světového renomé České republiky jakožto země silné v oblasti technologií a lehkého průmyslu,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka pořadatelské společnosti EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Když Jaromír Hvížďala v roce 1999 zakládal firmu JHV-Engineering o pěti zaměstnancích, vzal za své motto, že v jednoduchosti je síla, a řídí se jím dodnes. I jeho konstruktéři říkají, že vývoj probíhá pouze do té doby, dokud se ubírají komponenty. Přidávat něco navíc podle nich totiž umí každý. Právě díky víře v jednoduchost, rychlost a stabilitu se z JHV-Engineering stala úspěšná firma zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek, která se s obratem téměř půl miliardy řadí mezi špičku na trhu automatizace nejen v České republice, ale i ve světě.

Linky JHV najdete na čtyřech kontinentech, kromě Evropy je to například Čína, Rusko, Spojené státy nebo Mexiko. Velká část produkce vzniká pro oblast automotive, vyrábí linky na převodovky, zpětná zrcátka, brzdové systémy i nejrůznější senzory. Ve spotřebním průmyslu se zaměřují na rozměrné zakázky – linka na výrobu garážových vrat má 30×50 metrů a výstupem jsou hotové balíky s vraty. Pro elektroprůmysl staví linky na vypínače, jističe a zásuvky. Nechybí ani medicínský průmysl, z dílny JHV Engineering pochází první automatická montáž katetrů na světě.

Byznys JHV-Engineering stojí na nejmodernějších technologiích a inovacích, které posouvají výrobu neustále dopředu. Tým více než stovky špičkových vývojových inženýrů dokáže vyřešit i ty nejsložitější problémy a také díky tomu je firma jedničkou v oboru. Jako jedni z prvních začali například využívat laserové pájení. Na problémy zákazníků se dívají jinak. Zatímco ostatní jen vylepšují stávající řešení, v JHV-Engineering vymýšlejí zcela nové postupy.

Poslední čtyři roky se firmě naplno věnuje i Jaromírův syn Jan, který už jako dítě prohlašoval, že chce být JHV inženýr, a do dění ve firmě se zapojoval už při studiu. Prošel si celým kolečkem od třídění šroubků, montáže, kreslení až k programování robotů a v současné době působí v oddělení business development a řeší návrhy nových zakázek. Jaromír i Jan jsou prý oba tvrdohlaví, ale spolupracuje se jim dobře.

JHV-Engineering má téměř 200 zaměstnanců a razí heslo, že pro šikovné lidi je práce vždycky dost. Firma je uspořádána jako open space, na projektech se pracuje společně a všichni táhnou za jeden provaz. I přes narůstající počet lidí se Jaromír a Jan snaží ve firmě udržovat rodinnou a příjemnou atmosféru. O tom, že se jim to daří, svědčí i téměř nulová fluktuace posledních pěti let.

Jaromír Hvížďala podle svých slov nikdy nechtěl dělat byznys a dodnes je jeho hlavním cílem vyrábět kvalitní stroje. Jako svůj podnikatelský odkaz by za sebou Jaromír a Jan Hvížďalovi chtěli zanechat úspěšnou a inovativní firmu se špičkovým vývojem, která bude i nadále pomáhat lidem řešit problémy a konkurovat nejlepším světovým firmám. Zároveň by si přáli udržet renomé České republiky jakožto země silné v oblasti lehkého průmyslu, k čemuž díky tvrdé práci v JHV-Engineering nepochybně přispívají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.