Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Investoři stále s napětím čekají na detailnější závěry ze schůzky USA-Čína

Investice 10.01.2019 | 16:55 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování poklesem. Index Dow Jones ztrácí 0,4 %, S&P 500 klesá o 0,8 % a technologický Nasdaq oslabuje o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně daří výrobcům luxusního zboží (-1,2 %) a telekomunikačním firmám (-1 %).

V zelených číslech se pohybuje pouze odvětví utilit, které posiluje o 0,3 %. Investoři s napětím očekávají detailnější vyjádření k proběhlému jednání mezi zástupci Spojených států a Číny ohledně obchodní politiky. Velmi stručné vyjádření dnes poskytlo čínské ministerstvo obchodu. Dle něj obě protistrany udělaly značný pokrok v oblasti strukturálních otázek, jako je nucený přenos technologií a práva duševního vlastnictví. Bohužel již nebylo zveřejněno, na jakých bodech se přesně obě země dohodly.

Evropské burzy podléhají celosvětové náladě a pohybují se mírně ve ztrátové oblasti. Hlavní index Stoxx 600 aktuálně oslabuje o čtyři setiny procenta. Nedaří se technologickým firmám (-0,8 %) či výrobcům luxusního zboží (-0,6 %). Naopak pozitivní je dnešní vývoj pro odvětví utilit (+1 %) nebo finanční instituce (+0,5 %).

Pražská burza dnes za velmi podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,2 %. Nejlépe se dařilo nápojářské skupině Kofola (+1,4 %), následované Komerční bankou (+1 %) a pojišťovnou VIG (+0,7 %). Mezi 1,2 až 1,1 % ztratily postupně Erste Group, Avast a mediální skupina CME.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.