CZK/€ 23.840 +0,48%

CZK/$ 22.126 +1,95%

CZK/£ 26.708 +0,47%

CZK/CHF 23.927 +0,76%

17. 08. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Investiční kovy se stávají běžným finančním produktem českých firem a domácností

 


 

Od té doby, co jsme zahájili prodej investičních kovů, překračují prodejní výsledky naše očekávání. Tento rok jsme prolomili další rekord. Řada lidí již neuchovává hotovost, hledá jiné alternativy, a právě výhody investice do drahých kovů se stále více dostávají do povědomí široké veřejnosti. Zájem sledujeme tedy nejen u investičních odborníků. Oproti okolním trhům, jako je Německo či Rakousko, jsou drahé kovy pro českou populaci nadále poměrně novou komoditou,“ uvedl Tomáš Plachý, generální ředitel společnosti SAFINA, a dodal: „V blízké budoucnosti budou drahé kovy běžnou součástí našeho života, tak jako je stavební spoření, penzijní pojištění či spořicí účty v bance.“ 

Významný růst prodeje investičních kovů v portfoliu společnosti SAFINA je dán unikátní a komplexní nabídkou včetně zajištění výkupů investičních kovů a zároveň spoluprácí s prestižní švýcarskou rafinérií PAMP.  Linie investičních kovů se na obchodních aktivitách společnosti SAFINA v tomto roce podílí přibližně 10 %, což je minoritní podíl, ale zároveň je to výhodná pozice oproti konkurenci. SAFINA tak může případné rozdíly v poptávce po jednotlivých segmentech výrobků z drahých kovů snadno vyrovnávat, a tím garantovat bezproblémový výkup a okamžitou likviditu drahých kovů. Kovy pak využívá pro své ostatní výrobní programy, jež jsou zaměřeny na průmyslové využití. Tato výhoda činí společnost SAFINA jedním z nejstabilnějších partnerů pro prodej investičních kovů na českém trhu.

Hlavním dodavatelem investičních kovů společnosti SAFINA je světoznámá rafinérie PAMP, která je certifikována u asociace LBMA – London Bullion Market Association. Slitky od švýcarské rafinérie PAMP se odlišují svým precizním zpracováním a ražbou reliéfu s přidanou uměleckou hodnotou – na slitku je zobrazena bohyně štěstí a hojnosti Fortuna. Certifikace u LBMA zajišťuje osvobození investičního zlata od DPH.  

Klíčovou přednost společnosti SAFINA v tomto oboru představuje rafinace drahých kovů, jež je důležitým předstupněm výroby investičních slitků, destiček a dalších produktů. Provádí se pomocí dvou technologií, jmenovitě pyrometalurgií nebo hydrometalurgií. Rafinace je zastoupena v portfoliu společnosti z více jak 50 % a dosahuje hodnoty až jednotek miliard korun. Nejvyššího procenta v rafinaci společnosti SAFINA co do objemu dosahuje stříbro, pokud jde o hodnotu, pak je to stříbro a platina s 30 %, následuje zlato s 25 % a rhodium a palladium mají zastoupení 15 %. Rafinace společnosti SAFINA je poskytována pro celosvětový trh, přičemž majoritními trhy jsou Evropa, USA, Rusko, rafinace probíhá i v Číně v rámci společného podniku Guoda SAFINA.      

Stále nejoblíbenější volbou je na českém trhu investiční zlato. Obecně poptávka po tomto kovu mírně poklesla, ale naše prodejnost tento trend nepotvrzuje, je tomu naopak.  Cena zlata z pohledu české měny několik posledních let průběžně roste. Podíváme-li se na současnou globální ekonomickou situaci, a zejména na americký a evropský trh, předpokládáme, že cena zlata opět stoupne v důsledku očekávání rostoucí inflace,“ vysvětlil Tomáš Plachý a doplnil: „V dnešní době zaznamenáváme růst poptávky i po jiných kovech, a to především po platině a palladiu, kde zkušení investoři cítí příležitost, protože historicky bylo dlouhou dobu zlato až třetím nejdražším kovem za rhodiem a platinou. V dnešní době máme pořadí – zlato, platina, rhodium, palladium a stříbro.“     

REKLAMA

Základní produkty investičních kovů společnosti SAFINA:

SAFINA obchoduje investiční zlato ve dvou základních formách – ražené destičky a lité slitky. Ražené destičky jsou v provedení 1 gram, 2,5 gramů, 5 gramů, 10 gramů, 31,1 gramů, 50 gramů, 100 gramů, 250 gramů, 500 gramů a 1000 gramů. Lité slitky jsou ve hmotnostech 100, 250, 500 a 1000 gramů. Aktuální cena za 1000 g zlata se pohybuje kolem 1 100 000 Kč.

Stříbro je vzhledem k ceně velmi zajímavým investičním nástrojem. SAFINA obchoduje investiční stříbro ve dvou základních formách – ražené destičky a lité slitky. Ražené destičky jsou v provedení 10 gramů, 31,1 gramů (1 unce), 50 gramů, 100 gramů, 500 gramů a 1000 gramů. Stříbrné ryzí slitky ve tvaru uzančních slitků jsou ve hmotnosti 500 a 1000 gramů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *