CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

12. 03. 2013

0 komentářů

Subjekty:

Investice do akcií v našem regionu výrazně překonaly inflaci

 


 

Akcie, ať už formou přímých nákupů, nebo prostřednictvím fondu kolektivního investování, jsou vhodné zejména pro dlouhodobou investici, a zároveň většinou představují i ochranu proti inflaci. „Koupí akcie získáváme podíl na dané společnosti. Kupujeme si tak právo těžit z jejích případných budoucích zisků – ať už růstem ceny akcie, nebo přímou výplatou ve formě dividend,“ vysvětluje David Kufa, analytik společnosti Conseq Investment Management,a. s. 

Vývoj hodnoty podílového listu jasně ukazuje, že doporučený investiční horizont není prázdný pojem. Ten by měl v případě akcií být alespoň 5 let „Je jasné, že minulé výnosy neznamenají automaticky také výnosy budoucí. V současné době je ale rozumné část z úspor určených pro dlouhodobou rezervu uložit v dobře diverzifikovaném portfoliu akcií, a získat tak velkou šanci, že nám úspory nezničí inflace,“ říká David Kufa.

Podílový fond Conseq Invest Akciový investuje do akcií střední a východní Evropy. Od svého vzniku v roce 2000 zhodnotil podílníkům investice již o 67,26 %. Celkem obhospodařuje cca 1,3 mld. Kč. Aktuální cena jednoho podílového listu je 167 Kč.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investiční lupa: Colgate je stabilní dividendová společnost

Produkty Colgate (NYSE:CL) používá pravděpodobně většina z nás. Tato společnost totiž vyrábí pasty, kartáčky a další produkty spojené s ústní hygienou. Navíc společnost Colgate sází na svou dlouholetou tradici, jelikož byla založena již roku 1806 a v roce 1873 představila svou první zubní pastu. Historie podniku je […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *