Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Hrozba světové obchodní války zraňuje trhy

„Světové mocnosti se předhánějí ve vymýšlení nových celních bariér. Trhy pro tyto nebezpečné hrátky nemají pochopení a reagují poklesem, který se z Číny přesunul přes Evropu do Spojených států,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Začátek nového týdne se pražské burze příliš nepovedl. Index PX oslabil o -0,8 procenta na 1 069 bodů. Nedařilo se především bankovním titulům. Ztráty vykázaly akcie Erste Group, Komerční banky i Monety. Špatných výsledků dosáhly i akcie společnosti ČEZ, které oslabily o -0,9 procenta. V souvislosti s poklesem cen ropy na světových trzích lze očekávat dopady na ceny elektřiny, které jsou pro vývoj akcií společnosti ČEZ zásadní.

Medvědí trh nebyl doménou jen České republiky. Ztráty zaznamenaly i další západoevropské trhy. Například německý DAX je v tuto chvíli ve ztrátě -1,3 procenta. Evropa následovala vývoj v Číně, kde trhy padaly pod hrozbou nových celních bariér. Podobný vývoj je ve Spojených státech, kde po otevření trhů taktéž dochází k výprodejům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.