Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

George nově umožňuje online investování více než 1,6 milionu jeho uživatelů. Nějaký z investičních produktů využívá již každý čtvrtý z klientů Spořitelny

  • Česká spořitelna, lídr domácího trhu ve zprostředkování podílových fondů, dále zpřístupňuje;
  • investiční produkty drobným investorům. Internetové bankovnictví George umožňuje od února investovat do více než 80 podílových fondů online;
  • Nějaký z investičních produktů využívá již více než 460 tisíc klientů Spořitelny, tedy každý čtvrtý z 1,8 milionů bankovních klientů Spořitelny;
  • Prostřednictvím George v současnosti spravuje svoje finance 1,6 milionů klientů, téměř 750 tisíc lidí využívá i mobilní verzi George. Nepřetržitý přístup k investičním produktům tak získává nebývalé množství lidí.

Nepřetržitý online přístup k investování posílí komfort zejména lidem, kteří se zaměřují na pravidelné investování. Právě tento typ investování je optimální z pohledu dlouhodobého zhodnocování finančních prostředků.

„Lidé získávají možnost kdykoliv upravovat či měnit i pravidelné pokyny a řídit si je tak, jak potřebují. Navíc mají v každém okamžiku dostupný celkový pohled na detail pravidelných pokynů i výkonnost celého portfolia,“ uvedl Roman Choc, který vede tribe Wealth Management v České spořitelně

 

V první fázi umožní George aktivně obchodovat online s podílovými fondy. V další fázi umožní aktivně obchodovat i s dluhopisy a akciemi.

 

„Zařazení podílových fondů do první fáze je logické, protože s nimi drobní investoři obchodují nejvíce,“ vysvětluje Roman Choc.

Investoři budou moci prostřednictvím George uskutečňovat jednorázové i pravidelné nákupy, odkupy a výměny podílových fondů. Samozřejmostí je i zobrazování výkonnosti nakoupeného cenného papíru, výkonnosti celého portfolia, či detailů každé transakce.

Investování online prostřednictvím George bude dostupné klientům České spořitelny, kteří internetové bankovnictví využívají a také mají zřízenou bankovní identitu. Klienti, kteří si ještě bankovní identitu nesjednali, budou muset podepsat smluvní dokumentaci a otevřít si majetkový účet v pobočce. Následně již i oni budou moci investovat online.

„Přestože je možnost nepřetržitého přístupu k investování lákavá, vhodná je zejména pro lidi, kteří již mají s investováním zkušenosti. Lidé, kteří s investováním žádné zkušenosti nemají, by si nejprve měli nechat poradit investičními specialisty v pobočkách,“ uvedl Roman Choc.

Prostřednictvím George budou moci lidé investovat nejen s podílovými fondy investiční společnosti Erste Asset Management, ale také se zajímavými podílovými fondy dalších renomovaných investičních společností, jako jsou např. Franklin Templeton Investments, Fidelity International, BNP Paribas Asset Management, NN Investment Partners nebo Allianz Global Investors. Investovat bude možné nejen v české koruně, dostupné bude i obchodování s podílovými fondy v eurech či amerických dolarech. Přes George tak dnes mohou klienti obchodovat s více než 80 podílovými fondy.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.