Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Genesis Growth získává majoritní podíl ve společnosti Home Care Promedica, předním poskytovateli domácí zdravotní péče

Investice 17.08.2020 | 15:21 0 Komentářů

Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I), fond rozvojového kapitálu specializující se na investice do malých a středních společností především v České republice a na Slovensku, úspěšně dokončil investici do majoritního podílu ve společnosti Home Care Promedica (HCP). Společnost je zavedenou agenturou poskytující vysoce odbornou domácí zdravotní péči zejména na území Prahy. Své služby poskytuje prostřednictvím týmu vlastních zdravotních sester disponujících mnohaletou praxí.

Radim Jasek, partner společnosti Genesis Capital Growth, který investici vedl, říká: „Těší nás, že jedna z prvních investic našeho fondu pomůže v rozvoji relativně mladému a progresivnímu odvětví, jehož dobré fungování má nesporný celospolečenský přínos.“ HCP je druhou investicí fondu GGEF I. Jeho investičním záměrem je zvětšit regionální působnost Společnosti a rozšířit portfolio poskytovaných služeb.

O Genesis Capital Growth Equity Fund I

Genesis Growth Equity Fund I je nově založený růstový fond zaměřený na investice do menších a středně velkých společností především v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu. GGEF I se svou cílovou velikostí 40 milionů EUR má obvyklou velikost kapitálových investic v rozmezí 1–4 milionů EUR.

Genesis Growth Equity Fund I získal prostředky převážně u mezinárodních a lokálních institucí jako například: European Investment Fund (EIF), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě jsou součástí skupiny Vienna Insurance Group), finanční skupina RSJ či český family office SPM Capital.

Tisková zpráva Genesis Growth Equity Fund I

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.