CZK/€ 24.565 +0,10%

CZK/$ 24.167 -0,24%

CZK/£ 29.173 +0,10%

CZK/CHF 25.362 -0,54%

01. 07. 2022

0 komentářů

Fond roku je od Amundi. Z finančnické soutěže si odnášíme prvenství v kategorii podílové fondy a třetí místo v nově vzniklé Zelené Koruně

 

Letos se konal již 20. ročník soutěže Zlatá koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003. Skupina Amundi si odnáší první místo v kategorii Podílové fondy a to s fondem Amundi Funds US Pioneer Fund a třetí místo v kategorii Zelená koruna, kde zabodoval fond Amundi Multi-Asset Sustainable Future. 

Fond Amundi Funds US Pioneer Fund, který zvítězil v kategorii podílových fondů, investuje převážně do široké škály akcií společností, které sídlí nebo vykonávají většinu své činnosti v USA. Jde o legendární akciový fond, jehož vznik se datuje do roku 1928. Základní filozofie fondu se za celou dobu jeho historie nezměnila. Manažer fondu na trhu vyhledává akcie amerických firem, které jsou neprávem přehlíženy a jsou tak nabízeny se slevou vzhledem ke své skutečné vnitřní hodnotě. Základem je hluboká analýza firmy, nejen daného odvětví či regionu. Cílem fondu je generovat růst investice při rozumné míře rizika.

Vzhledem k rostoucímu trendu podporujícímu udržitelné chování společností a také udržitelné investování představila soutěž také kategorii Zelená koruna. Do té se moholy přihlásit všechny produkty, které naplňují charakter a podstatu finanční služby podporující udržitelnost (produkty pro fyzické osoby) nebo ESG (produkty pro podnikatele). Amundi se v této kategorii umístilo na třetím místě s fondem Amundi Multi-Asset Sustainable Future. Tento fond kombinuje jak dluhopisy, tak akcie s důrazem na nízké kolísání investice. Výběr investic je postaven na důkladné analýze nejen finančních ukazatelů, ale i přísných kritérií ESG, tedy hodnocení dopadů na životní prostředí, společenských dopadů a dopadů z hlediska řízení společnosti.

Hodnocení produktů přijatých do soutěže provádí nezávislá odborná porota, Finanční akademie, složená z finančních odborníků, analytiků a ekonomických publicistů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.