CZK/€ 25.330 -0,12%

CZK/$ 23.428 +0,00%

CZK/£ 29.594 -0,04%

CZK/CHF 26.427 -0,66%

25. 06. 2018

0 komentářů

Fond Arete Invest investuje 75 milionů do rozšíření areálu v Uherském Hradišti, s nájemcem prodloužil smlouvu o 11 let

 

Arete Invest, český rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, uzavřel v květnu novou nájemní smlouvu se společností Forschner, která je platná do roku 2029. Výrobní kapacity Forschner v Arete Parku Uherské Hradiště se tak příští rok rozšíří o dalších 5 000 m2 na celkem 12 300 m2 plochy. Celková investice do nové výstavby je odhadována na 75 milionů korun.

Loading 

„Jsme rádi, že můžeme podpořit další rozvoj našeho nájemce. Díky rozšíření areálu v Uherském Hradišti a výraznému prodloužení smlouvy dochází k další stabilizaci a navýšení hodnoty portfolia našeho podfondu,“ řekl Tomáš Novotný, člen investičního výboru Podfondu Arete Invest CEE II zodpovědný za správu aktiv.

Průmyslový areál třídy A v Uherském Hradišti se skvělým dopravním spojením na Slovensko i jižní Moravu je v portfoliu fondu Arete Invest již dva roky. Nemovitost má v současné době 8 400 m2 pronajímatelné plochy. Součástí nové výstavby o rozsahu 4 300 m2 bude vybudování moderních čistých provozů pro výrobu komponent pro elektromobily. Zahájení výroby v nových prostorech se očekává v říjnu příštího roku.

Areál v Uherském Hradišti je 100% pronajatý společnosti Forschner, která z německé rodinné firmy vyrostla v nadnárodní společnost. Zaměřuje se na elektromobilitu, výrobu kabelových a elektromechanických systémů i dalších komponent zejména pro automobilový průmysl. Mezi její klienty patří například Audi, Continental, Daimler, Volkswagen, Philips nebo Bosch. Společnost Forschner zaměstnává v areálu Arete Park Uherské Hradiště více než 700 lidí a rozšířením výroby potvrzuje svou roli strategického hráče na poli dodavatelů pro automobilový průmysl.

Cílem fondu Arete Invest je všechny nemovitosti v portfoliu aktivně spravovat a dále je zhodnocovat díky rozšiřování nájemců, prodlužování nájemních smluv, prohlubování vztahů s nájemci či využití doposud volných pozemků pro budoucí výstavbu. Areál v Uherském Hradišti je součástí portfolia aktuálně otevřeného podfondu Arete Invest CEE II. Očekávaná hodnota spravovaných aktiv tohoto podfondu v průběhu předpokládaného pětiletého investičního cyklu je 5 miliard CZK. Podfond cílí na průběžné zhodnocování vložených prostředků investorů ve výši až 11 % ročně, přičemž z toho až 6 % ročně činí peněžní distribuce vyplácené na čtvrtletní bázi. Aktuální výnosnost tyto avizované hodnoty daleko převyšuje.

REKLAMA

Tisková zpráva Arete Invest

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *