Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Fio banka umožňuje potvrzovat platby kartou na internetu v iOS mobilní aplikaci

Banky Fio banka 18.02.2020 | 14:02 0 Komentářů

Klienti Fio banky se Smartbankingem pro iOS již nemusí u internetových transakcí kartou přepisovat SMS kód a mohou je potvrdit jednoduše ve svém mobilu. Placení je tak pohodlnější a jednodušší. 

Zjednodušení při potvrzování plateb kartou na internetu si pro své klienty, kteří mají mobilní aplikaci pro iOS, připravila Fio banka do nové verze Smartbankingu 2.1. Nově si tak mohou zvolit, zda budou chtít platby u obchodníků, kteří podporují službu 3D Secure, potvrzovat i nadále opsáním SMS kódu nebo přejdou na pohodlnější potvrzení transakce na displeji svého telefonu. Nový typ potvrzení se na displeji ukáže jako push notifikace. Po kliknutí na ní a přihlášení do Smartbankingu stačí potvrdit transakci standardním PINem, otiskem prstu nebo FaceID.

 „Jako první krok v push notifikacích v mobilní aplikaci jsme zvolili právě platby kartou na internetu, jelikož tímto způsobem platí opravdu skoro každý a často. Postupně plánujeme push notifikace rozšiřovat i například pro hlásiče nebo potvrzování plateb zadaných v Internetbankingu. Pracujeme samozřejmě na tom, aby tato služba byla co nejdříve dostupná i našim klientům s Android aplikací,“doplňuje Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.