CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

04. 09. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Fio banka přivedla akcie českého softwarového vývojáře eMan na RM-SYSTÉM

 

Akcie eMan jsou nyní dostupné i drobným investorům, od 4. září 2020 je možné je obchodovat na burze RM-SYSTÉM ve zvýhodněném poplatkovém režimu.

Loading 

Na české burze RM-SYSTÉM dochází opět k rozšíření nabídky obchodovatelných emisí o akcie české vývojářské společnosti eMan se zahájením obchodování 4. září 2020. Společnost eMan úspěšně dokončila úpis vlastních akcií na trhu START Burzy cenných papírů Praha dne 31. srpna 2020, od investorů získala 46,6 mil. Kč za 914 tis. nových akcií. Odnesla si tak druhou nejvyšší částku v historii segmentu START, kdy takřka dvě třetiny objednávek byly od klientů Fio banky.

Na trhu START je možné s akciemi eMan obchodovat od 4. září 2020 jednou denně v rámci aukce probíhající od 9:00 do 12:30. Obchodování na trhu START probíhá v tzv. lotech, tedy minimálních zobchodovatelných jednotkách. Velikost lotu byla u akcií eMan určena na 500 ks.

Obchodování akcií eMan na burze RM-SYSTÉM oproti tomu nebude nijak omezeno, obchodovat s nimi tak bude možné během celého obchodního dne od 9:00 do 17:00 v libovolném objemu.

Větším investorům tak obchodování akcií eMan na RM-SYSTÉMu umožní plynule pracovat se svou pozicí, těm menším pak do akcií společnosti investovat. Emisi bude možné obchodovat také                  v poplatkově zvýhodněném režimu EasyClick, klienti tak za nákup akcií na burze RM-SYSTÉM zaplatí oproti BCPP méně.

REKLAMA

„Velmi nás potěšil výsledek proběhnuvší primární veřejné nabídky akcií (IPO), reflektující atraktivní český růstový příběh v dynamickém IT sektoru, který domácí trh dlouho postrádal. Přijetím na českou burzu přibližujeme tuto emisi všem investorům včetně těch drobných, kteří díky flexibilitě RM-SYSTÉMu mohou obchodovat v kontinuálním režimu s jakýmkoliv množstvím akcií a navíc za výhodných poplatkových podmínek,“ komentuje vstup společnosti eMan na RM-SYSTÉM Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *