Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Fio banka naděluje nový Smartbanking pro Android

Banky Fio banka 11.12.2019 | 13:09 0 Komentářů

Majitelé telefonů s operačním systémem Android mají ode dneška k dispozici novou mobilní bankovní aplikaci. Fio Smartbanking nabízí zcela nový vzhled i nové funkce. Mezi ty nejzajímavější patří dark mode aplikace, možnost přihlášení a autorizace otiskem prstu či pohledem na telefon nebo nástěnka, kterou si můžete nastavit dle vlastních preferencí.

Česká Fio banka před Vánoci potěší své klienty, kteří vlastní mobilní telefony s operačním systémem Android. Na Google Play je totiž k dispozici nový Fio Smartbanking, který je optimalizovaný i pro ty nejnovější telefony. Aplikace získala nový modernější vzhled a celý proces aktivace je nyní jednodušší. Hned po přihlášení je k dispozici Nástěnka, kterou si uživatel může upravit tak, aby měl ihned k dispozici informace, které ho zajímají. Nová aplikace také umožňuje vytváření a úpravu trvalých příkazů nebo například zobrazuje plánované a neprovedené platby. Novinky se týkají i QR kódů, které lze nyní načítat také z galerie z obrázku. Zjednodušení posílání peněz mezi kamarády a známými představuje funkce Zaplať mi, díky které mohou klienti vytvářet QR kódy pro platby na vlastní účet.

Fio Smartbanking disponuje i několika novinkami, které nejsou zatím příliš obvyklé. Jednak je to možnost používání aplikace v tmavém režimu, tzv. dark modu. Ten, kromě toho, že vypadá atraktivně, také šetří baterii i zrak. Nová aplikace zároveň podporuje přihlášení nebo autorizaci pokynů pomocí biometrie, a to nejen otiskem prstu, ale i pouhým pohledem na telefon.

 „Předně chceme našim klientům poděkovat za trpělivost, kterou s námi při přípravách nového Smartbankingu měli. Proto jsme v nové aplikaci chtěli nabídnout i něco navíc, než jen nový design a doplnění několika funkcí. Dark mode a ověření pohledem na telefon jsou novinky, které mnoho bankovních aplikací nenabízí. Velkou radost máme také z nové Nástěnky, kterou jsme od vydání aplikace pro iOS na základě zpětné vazby ještě vylepšili. V blízké době také plánujeme do aplikace přidat například vyhledávání, push notifikace nebo ověřování pokynů zadaných v Internetbankingu“ říká Ján Franek, ředitel softwarové divize Fio banky.

Fio Smartbanking je určený pro telefony s operačním systémem Android 6 a vyšším. Několik měsíců ještě bude v obchodě k dispozici i stará verze aplikace, kterou ale banka časem stáhne. Dočasně lze tedy používat obě verze Smartbankingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.