CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

06. 04. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Fincentrum & Swiss Life Select již 20 let rozvíjí trh finančního poradenství v Česku

 

Praha, 6. dubna 2020 – Společnost Fincentrum & Swiss Life Select slaví v dubnu 20 let od svého vzniku. Na český trh přinesla společnost užitečný Fincentrum Hypoindex, oblíbené ocenění Banka roku i ve své době nevídanou profesionalizaci oboru finančního poradenství. Společnost, která dokázala od roku 2000 kontinuálně měnit trh finančního poradenství k lepšímu, je od roku 2018 součástí silné skupiny Swiss Life.

Loading 

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select dokázala přicházet s novými myšlenkami a měnit trh finančního poradenství v ČR a na Slovensku. Jako jedna z prvních společností na trhu vsadila na spolupráci se zkušenými finančními poradci, kvalitu a nezávislost. Při svém založení v roce 2000 začala poskytovat poradenství přes internet. O rok později přišly první smlouvy v oblasti zaměstnaneckých benefitů, od roku 2002 pak plnohodnotné finanční poradenství spotřebitelům.

„Společnost Fincentrum & Swiss Life Select je v českém finančním poradenství respektovaným pojmem. Spolupracujeme s kvalitními poradci, kteří mají potřebnou dávku odborných znalostí, životních zkušeností, získávají od nás propracovaný systém vzdělávání a možnost kariérního růstu. To vše jsou důležité předpoklady pro to, abychom dokázali klientům nabídnout ten nejlepší poradenský servis na trhu,“ uvedl Filip Duchoň, předseda představenstva a generální ředitel Fincentrum & Swiss Life Select.

Fincentrum & Swiss Life Select pomáhá klientům získat levnější hypotéky, spořit, investovat i chránit se před nejrůznějšími riziky. Kromě toho však jedinečným způsobem pomáhá klientům získat potřebné informace, aby se sami mohli aktivněji podílet na rozhodování ve svých finančních záležitostech:

 

REKLAMA

  • Fincentrum Hypoindex, který již od roku 2003 sleduje průměrné úrokové sazby hypoték poskytnutých klientům na českém trhu, dává spotřebitelům jasné vodítko, zda je úroková sazba nabízená bankou dobrá nebo příliš vysoká.
  • Ocenění Banka roku, u jehož zrodu společnost stála, vybírá nejlepší finanční produkty a instituce na českém trhu již od roku 2002.
  • Fincentrum & Swiss Life Select Investice roku poskytuje od roku 2010 srozumitelnou analýzu podílových fondů na českém trhu.
  • Fincentrum & Swiss Life Select provozuje portály investujeme.cz, hypoindex.cz a cz, díky kterým získají spotřebitelé i poradci každý den aktuální informace a analýzy z oblasti osobních financí.

„Díky silnému týmu a dlouhodobým vztahům s klienty nás posílily všechny krize a složitá období posledních 20ti let. Se silnou a zkušenou skupinou Swiss Life v zádech jsme připraveni pomoci našim klientům, aby své finanční záležitosti vyřešili co nejlépe nyní i po odeznění pandemie COVID-19. Ať již půjde o odklady splátek, řešení pojistných událostí či investování na oslabených kapitálových trzích,“ dodal Filip Duchoň. 

Od fúze dokončené v roce 2019 poskytuje Fincentrum & Swiss Life Select finanční poradenství ve dvou samostatných divizích, které nesou název původně samostatných společností: v divizi Fincentrum a v divizi Swiss Life Select. Na trhu tak zůstala zachována unikátní firemní kultura i know-how dvou předních poradenských sítí, které však nově získaly zázemí jedné silné centrály.

Fincentrum & Swiss Life Select vykázala za rok 2019 provizní obrat ve výši 1,235 mld. Kč. V obou obchodních divizích pomáhá klientům řídit jejich osobní finance více než 1 200 zkušených poradců. Ke klíčovým událostem roku 2019 patřilo kromě fúze také obnovení spolupráce s Českou spořitelnou. V září 2019 nabídla společnost Fincentrum & Swiss Life Select jako první finančně-poradenský subjekt na českém trhu klientům finanční portál FiLiP, na kterém mají v souladu se směrnicí PSD2 na jednom místě on-line vše potřebné na řízení osobních a rodinných financí, včetně integrace sledování aktuálních informací z jejich bankovních účtů.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Průzkum: Češi a investice

Lidé se domnívají, že investování není snadné, a přiznávají, že mu moc nerozumí. A souhlasí s tím, že investice jim mnohdy nabízejí i nedůvěryhodné firmy. V otázce investování si tak nechají poradit, na tom nejlepším zdroji informací se ale neshodnou.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 09. 2023

Psychologie investování – emoce a racionální rozhodování

Investování je balancováním mezi racionálním rozhodováním a emocemi. Mnoho investorů se potýká se střety mezi touhou dosáhnout vysokých výnosů a zároveň strachem z možných ztrát. Jak funguje dynamika mezi emocemi a racionálním rozhodováním při investování? Jak efektivně řídit tuto psychologickou rovnováhu?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

21. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *