CZK/€ 25.440 +0,26%

CZK/$ 23.453 +0,37%

CZK/£ 30.298 +0,39%

CZK/CHF 26.480 +1,03%

10. 03. 2014

0 komentářů

Subjekty:

Exkluzivní akvizice Realitního fondu ZFP Investments

 


 

Této úspěšné akvizici předcházelo založení ZFP realitního fondu obhospodařovaného společností ZFP Investments, investiční společnost, a. s., v červnu 2013, tedy před necelým rokem. Od července loňského roku se díky strategické spolupráci akcionářů, podařilo za sedm měsíců dosáhnout rekordního nárůstu vlastního kapitálu fondu ve výši 618,15 milionů Kč, což nemá v historii existence realitních fondů v České republice obdoby. Těmito výsledky se ZFP realitní fond zařadil k nejúspěšnějším realitním fondům u nás. O významném postavení společnosti ZFP Investments svědčí skutečnost, že tuto kancelářskou budovu získala z portfolia renomované realitní společnosti Deka Immobilien GmbH. Tato společnost je lídrem německého realitního trhu a spravuje finanční prostředky investorů ve výši 25 miliard Euro.

Dynamika nárůstu kapitálu fondu svědčí o zájmu klientů – investorů. Jeho základem jsou bezesporu výrazně pro klientsky nastavené parametry produktu a důvěra klientů vůči akcionářům obhospodařovatele tohoto realitního fondu.

„Tímto důležitým krokem jsme dosáhli jednoho ze strategických cílů společnosti, získat natolik lukrativní nemovitost, která by se svým výnosovým potenciálem stala pevným základem investičního portfolia. Tuto akvizici pokládáme za významný prvek pro rozvoj fondu, který v rámci strategie společnosti podpoří plánovanou výnosovost realitního fondu“, uvedl Peter Lukáč, místopředseda ZFP Investments, a. s.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Komentář: Jaký dopad by mělo vítězství Donalda Trumpa na trhy?

Po skončení první poloviny roku můžeme konstatovat, že napětí v mezinárodním obchodě se opět zostřuje směrem až k obchodní válce. V tomto prostředí se blíží kvapem prezidentské volby v USA. Po nedávném atentátu na Donalda Trumpa můžeme konstatovat, že zvolení tohoto prezidentského kandidáta začíná být vysoce pravděpodobné. Jaké jsou aktuální ekonomické […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 07. 2024

Průzkum: Čeští investoři? Konzervativci, kteří se bojí rizika

Přes polovinu Čechů zhodnocuje své úspory některou z forem investic. Nejrozšířenější je u Čechů investování do podílových fondů, do kterých finance ukládá přes polovinu českých investorů. Oblíbené jsou také přímé nákupy akcií a dluhopisů, ale i moderní investiční nástroje a alternativní investice.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *