Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Evropské akcie znervózněly před hlasováním v britském parlamentu

Investice 12.03.2019 | 16:42 0 Komentářů

Americké akcie navázaly na včerejší seanci a i dnes míří k vyšším hodnotám. Zveřejněné statistiky o vývoji spotřebitelských cen naznačují, že současný stav nepotřebuje dále zvyšovat úrokové sazby. Index S&P 500 na počátku úterní seance přidává 0,3 %. Nejvíce se daří energetickým společnostem (+0,9 %), které reagují na zprávy ohledně toho, že Saudská Arábie bude nadále omezovat dodávky ropy na světový trh. Naopak průmyslové podniky padají o 0,7 %, na čemž se opět nejvíce podílejí akcie Boeingu, které odepisují dalších šest procent.

Evropský trh po úvodním růstu nakonec zamířil do červeného. Aktuálně index Stoxx 600 odepisuje necelou jednu desetinu procenta. V hledáčku investorů je jednoznačně hlasování britského parlamentu o podmínkách odchodu Velké Británie z Evropské unie. Zatímco dopoledne byli investoři pozitivně naladěni, postupně přicházející zprávy z Británie tento optimismus zchladily.

Pražský parket uzavřel úterní obchodování se ziskem necelé jedné desetiny procenta. Nejúspěšnějším titulem se stala společnost Avast (+1,1 %), které mimo jiné zítra ráno zveřejní výsledky hospodaření za loňský rok. Na stupních vítězů ji doplnily Kofola (+1,0 %) a ČEZ (+0,6 %). Naproti tomu největším propadlíkem se staly akcie Monety, které přišly o jedno procento. Obchodní aktivita byla opět podprůměrná, když se v hlavní části dne zobchodovaly akcie pouze za 310 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.