Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Evropské akcie své ranní zisky neudržely

Investice 12.06.2018 | 17:26 0 Komentářů

Přestože evropský index Stoxx 600 vstoupil do dnešní seance růstem o zhruba 0,4 %, své zisky neudržel a v závěru obchodování se nachází jednu desetinu pod včerejším zavíracím kurzem. Dolů jej tlačily především energetické tituly, které klesaly o 0,7 %. V ziscích končí seanci pouze tři defenzivní sektory. Utility přidávají 0,7 %, maloobchodní řetězce 0,4 % a telekomunikace 0,2 %.

V zámoří akcie zahájily mírným růstem, když index S&P 500 přidává 0,1 %. Zveřejněné spotřebitelské ceny trhy nijak nepřekvapily, když jádrová i celková inflace naplnila očekávání. I zde jsou prozatím nejziskovějším sektorem utility (+1,0  %). Naopak nejhlubší ztráty zatím připadají na farmaceutické společnosti (-0,3 %).

Pražská burza uzavřela se ziskem 0,2 %. Největšími tahouny byly akcie Erste (+0,7 %) a ČEZ (+0,5 %). Naopak největším propadlíkem se staly akcie Monety (-0,9 %). ČNB dnes oznámila zvýšení proticyklické rezervy z 1,25 % na 1,5 % s platností od července příštího roku. Nemyslíme si, že by zpřísnění požadavku mělo mít zásadní dopad na kapitálovou vybavenost Monety. Obchodní aktivita dnes byla podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl necelých 400 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.