Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

V Evropě doznívají výprodeje, zatímco Amerika již chytá druhý dech

Investice 09.02.2018 | 17:08 0 Komentářů

Trhy v Evropě dnes od otevření pokračovaly v jízdě z kopce v reakci na včerejší seanci v Americe. Po obědě se však začaly pomalu vzpamatovávat a snaží se korigovat ztráty. Index Euro Stoxx 600 přichází o 1 %. Nejvíce klesají ceny akcií finančních institucí (-1,1 %) a energetických firem (-1 %). Menší zisky si připisuje pouze sektor nemovitostí, když roste o 0,4 %.

Americké trhy si tento týden dělají z burz houpačku. Střídají se dny velkých propadů a růstů. Po včerejších vydatných výprodejích dnes trhy otevírají v zelených číslech a míří dále vzhůru. Index S&P 500 roste o 0,9 %, Dow Jones získává 0,6 % a technologický Nasdaq si polepšil o 1 %. V rámci indexu S&P 500 posilují téměř všechny sektory až na energie, které ztrácí 0,3 %. Nejlépe jsou na tom utility spolu s informačními technologiemi (+1,6 %).

Pražská burza dnes ztratila jedno procento. Dolů jí stáhly především bankovní tituly, kde Erste ztrácí 2,8 %, Komerční banka 1 % a Moneta 0,8 %. Největší ztrátu však zaznamenala likérka Stock, a to 4,5 %. Dařilo se hlavně textilce Pegas, která si připsala 2,7 %. Následoval ji ČEZ se ziskem 1,2 %. Zobchodovaný objem za dnešek na pražské burze činil 0,9 mld. CZK, což je o polovinu více, než je dlouhodobý průměr.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.