Pondělí 21. ledna. Svátek má Běla.

V Evropě doznívají výprodeje, zatímco Amerika již chytá druhý dech

Investice 09.02.2018 | 17:08 0 Komentářů

Trhy v Evropě dnes od otevření pokračovaly v jízdě z kopce v reakci na včerejší seanci v Americe. Po obědě se však začaly pomalu vzpamatovávat a snaží se korigovat ztráty. Index Euro Stoxx 600 přichází o 1 %. Nejvíce klesají ceny akcií finančních institucí (-1,1 %) a energetických firem (-1 %). Menší zisky si připisuje pouze sektor nemovitostí, když roste o 0,4 %.

Americké trhy si tento týden dělají z burz houpačku. Střídají se dny velkých propadů a růstů. Po včerejších vydatných výprodejích dnes trhy otevírají v zelených číslech a míří dále vzhůru. Index S&P 500 roste o 0,9 %, Dow Jones získává 0,6 % a technologický Nasdaq si polepšil o 1 %. V rámci indexu S&P 500 posilují téměř všechny sektory až na energie, které ztrácí 0,3 %. Nejlépe jsou na tom utility spolu s informačními technologiemi (+1,6 %).

Pražská burza dnes ztratila jedno procento. Dolů jí stáhly především bankovní tituly, kde Erste ztrácí 2,8 %, Komerční banka 1 % a Moneta 0,8 %. Největší ztrátu však zaznamenala likérka Stock, a to 4,5 %. Dařilo se hlavně textilce Pegas, která si připsala 2,7 %. Následoval ji ČEZ se ziskem 1,2 %. Zobchodovaný objem za dnešek na pražské burze činil 0,9 mld. CZK, což je o polovinu více, než je dlouhodobý průměr.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.