Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Era rozdá v regionech dva miliony korun.

Banky 04.09.2014 | 14:40 0 Komentářů

Program Era pomáhá regionům rozdělí mezi regionální, veřejně prospěšné projekty dva miliony korun. Do programu se v letošním roce přihlásilo 222 projektů z celé České republiky. Grantová komise nyní vybrala 60 nejzajímavějších. Jedná se o projekty, které mají zlepšit život a životní prostředí ve 20 mikroregionech. Projekt z každého regionu, kterému se podaří získat nejvíce peněz od drobných dárců, dostane od Ery finanční příspěvek ve výši 45 000 korun, projekt na druhém místě vyhraje 35 tisíc a třetí v pořadí 20 tisíc korun. (Tisková zpráva: Era)

„Celkově se nám letos přihlásilo 222 projektů, z nichž odborná porota vybrala 60 nejzajímavějších, které si rozdělí celkem dva miliony korun. Největší odezvu jsme zaznamenali na severní Moravě, kde se přihlásilo 38  neziskových či příspěvkových organizací. V severních Čechách jsme vybírali z 29 projektů, třetí nejaktivnější byly východní Čechy, kde se registrovalo 25 projektů. Nejméně jich bylo ze západních Čech,“ říká Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Ery.

V každém z 20 regionů Era rozdělí 100 tisíc korun, přičemž projekt, jenž získá největší finanční podporu od drobných dárců, dostane 45 tisíc korun, druhý 35 tisíc korun a třetí 20 tisíc korun. Všem 60 projektům navíc Era nabízí mediální podporu a také nástroj, který jim umožní efektivně vybírat příspěvky od soukromých dárců. „Věříme, že i letos se kromě finančních příspěvků podaří rozhýbat komunitní život v jednotlivých regionech. Chceme, aby se co nejvíce zapojili místní lidé – aby právě oni rozhodli, na který projekt přispějí, a který máme nejvíce podpořit i my,“ doplňuje Jitka Švejcarová.

Z jakých projektů lze vybírat?

S jednotlivými projekty se zájemci mohou blíže seznámit na webu www.erapomaharegionum.cz a na těchto stránkách mohou své favorizované programy rovnou i podpořit. V každém z 20 regionů mají na výběr tři rozmanité projekty, které přispívají ke zkvalitnění života obyvatel daného kraje. Nabídka je opravdu široká – od zlepšení životního prostředí a péče o děti, seniory či sociálně a zdravotně znevýhodněné přes vzdělávací programy, obnovu a opravy památek či vybudování naučné stezky až po programy na podporu zaměstnanosti.

Jak přispět na dobrou věc?

Pro bezpečné a rychlé podpoření vybraného projektu lze využít platební tlačítko Klikni a daruj, které je umístěno na webu www.erapomaharegionum.cz přímo u každého z nich. Pomocí tohoto tlačítka lze snadno a rychle uskutečnit on-line platbu z účtu u Ery/ČSOB, platební karty libovolné banky nebo PaySec peněženky. Při placení může navíc dárce zaškrtnutím příslušného políčka zveřejnit své osobní údaje vybrané neziskové organizaci pro účely přímého kontaktu. Rovnou si tu může požádat také o zaslání potvrzení o poskytnutí daru.

Jak to bylo loni

V loňském ročníku, který probíhal jen v devíti pilotních regionech, se mezi 27 projektů rozdělilo více než 1,3 milionu korun, z toho bezmála 300 tisíc korun tvořily příspěvky od drobných dárců. Díky podpoře Ery i drobných donátorů tak byly zrestaurovány sochy, vybavena chráněná dílna, provozována ptačí stezka, upravilo se dětské hřiště, vysadila se alej a na mnoha místech zmizely bariéry pro tělesně postižené. Největší úspěch loni zaznamenal studentský projekt z Českých Budějovic, který se ucházel o grant pro osvětlení kostela sv. Rodiny.

Tagy Era regiony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.