Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Enterprise Investors prodává část svého podílu v Kofole

Investice 09.06.2017 | 10:39 0 Komentářů

CED Group (CEDG), holdingová společnost kontrolovaná Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), private equity fondem spravovaným Enterprise Investors, uzavřela dohodu, na jejímž základě CEDG sníží svůj podíl ve společnosti Kofola, předním výrobci značkových nealkoholických nápojů ve střední a východní Evropě. Akcie kupují zakladatelé Kofoly a společnost.

  • CEDG sníží svůj podíl z 37,3 % na přibližně 21 %;
  • Kofola vyplatí dividendu;
  • Celkové výnosy z těchto transakcí a dividend dosáhnou přibližně 63 milionů eur, z čehož přibližně 42 milionů eur získá PEF VI.

Fond PEF VI investoval do společnosti Kofola v roce 2008. Nyní je společnost jedním z předních výrobců a distributorů nealkoholických nápojů v regionu střední a východní Evropy. Výrobní závody společnosti Kofola se nacházejí v České republice, na Slovensku, v Polsku, ve Slovinsku a v Chorvatsku. Společnost distribuuje své produkty prostřednictvím moderního i tradičního maloobchodu, v restauracích, hotelech, kavárnách a impulsních prodejních místech, a úspěšně implementovala koncept přímé distribuce v České republice a na Slovensku. V roce 2016 zaznamenala Kofola tržby ve výši 259 milionů eur, EBITDA ve výši 39,4 milionu eur a čistý zisk ve výši 12,7 milionu eur.

Enterprise Investors je jednou z největších společností spravujících fondy private equity ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 vytvořila společnost osm fondů s celkovou hodnotou přesahující 2 mld. eur. Tyto fondy dosud investovaly 1,7 mld. eur do 137 společností z různých odvětví. Společnost Enterprise Investors ukončila 122 investic s celkovým hrubým výnosem ve výši téměř 3,4 mld. eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.