Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Enterprise Investors financuje expanzi společnosti Anwim

Investice 13.11.2018 | 12:01 0 Komentářů

Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný společností Enterprise Investors, získal významný menšinový podíl ve společnosti Anwim, jednom z největších nezávislých provozovatelů čerpacích stanic značky MOYA v Polsku.

  • EI poskytla společnosti Anwim dodatečné financování a podpoří její plány na dynamický rozvoj sítě a konsolidaci trhu;
  • Hodnota transakce je 23,3 milionů euro.

Společnost Anwim byla založena v roce 1992 dvěma podnikateli a zpočátku působila jako velkoobchodník s pohonnými hmotami. V roce 2009 došlo k rozšíření jejího podnikání o maloobchodní aktivity, které v současnosti představují polovinu tržeb. Síť čerpacích stanic MOYA čítá více než 180 stanic umístěných v atraktivních lokalitách u frekventovaných silničních tahů napříč celým Polskem a nabízí kvalitní pohonné hmoty za dostupné ceny. Součástí každé čerpací stanice je také moderně vybavená prodejna. Společnost plánuje dynamický rozvoj své sítě, přičemž v příštích pěti letech chce počet svých provozoven minimálně zdvojnásobit. Tržby z velkoobchodní i maloobchodní činnosti společnosti dosáhly v roce 2017 více než 730 milionů eur. Společnost aktuálně zaměstnává 250 lidí.

Enterprise Investors je jednou z největších společností spravujících fondy private equity ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 vytvořila společnost devět fondů s celkovou hodnotou přesahující 2,5 mld. eur. Tyto fondy dosud investovaly 1,9 mld. eur do 143 společností z různých odvětví a ukončily 128 investic s celkovým hrubým výnosem 3,7 mld. eur.

Tisková zpárva Enterprise Investors

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.