Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

EFPA zahájila zkoušky k certifikaci podle ZKPT

Odborné zkoušky pro jednání se zákazníkem v rámci poskytování investičních služeb (tak zní správný oficiální název pro „Zkoušky ZPKT“, nebo „Zkoušky Investice“) byly zahájeny.

EFPA ČR jako první držitel akreditace ČNB po pořádání zkoušek již na svých stránkách vypsala první zkouškové termíny na červenec a srpen a připravila pro zájemce o zkoušky širokou paletu přípravných nástrojů, podobně jako na předchozí úvěrové a penzijní zkoušky.

Pro firemní klienty je nyní připravena mimořádná cenová nabídka: cena zkoušky a přípravného e-learningu při složení zkoušky do 31. 3. 2019 je 699 Kč bez DPH. Zkoušku je možné objednat jednoduše online na webu efpa.cz.

EFPA ČR je největší certifikační autorita na finančním trhu (více než 40 000 účastníků zkoušek) a zkouškové termíny nabízí na více než 40 místech v ČR.

Důležitá fakta o zkoušce

Zkoušky ZPKT jsou rozděleny do dvou skupin odbornosti, přičemž zkoušku je třeba složit do 2. 1. 2020, kdy končí tzv. přechodné období.

Skupina odbornosti – odborná  zkouška Složení testu Čas na složení zkoušky
Kategorie A: Odborná zkouška pro jednání se zákazníkem v rámci poskytování investičních služeb týkajícího se pouze investičních nástrojů uvedených v § 29 odst. 3 zákona Znalostní otázky: celkem 60

  • 45 otázek s jednou správnou odpovědí
  • 15 otázek s vícečetnými odpověďmi

Dovednosti: 3 případové studie (kategorie A) á 5 otázek – dovednosti

135 minut
Kategorie B: Odborná zkouška pro jednání se zákazníkem v rámci poskytování investičních služeb týkajícího se všech investičních nástrojů uvedených v § 3 odst. 1 zákona Znalostní otázky: celkem 92

  • 69 otázek s jednou správnou odpovědí
  • 23 otázek s vícečetnými odpověďmi

Dovednosti: 3 případové studie á 5 otázek – dovednosti, (2 studie z kategorie A, 1 z kategorie B)

180 minut

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.