Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

DVA PROJEKTY Z PRAŽSKÉHO AKCELERÁTORU WAYRA CEE ZÍSKALY EXTERNÍ FINANCOVÁNÍ V SOUHRNNÉ VÝŠI 278 TISÍC EUR

Investice 17.09.2014 | 14:30 0 Komentářů

Pražský Akcelerátor Wayra CEE oznámil při včerejším setkání s investory významný úspěch. Z devíti projektů, které se účastní aktuální vlny programu podpory inovativních startupů, získaly hned dva z nich první externí investici. Wayra, jež patří k největším startup akcelerátorům na světě, otevírá inovativním a technologicky unikátním projektům dveře na globální trhy. (Tisková zpráva Wayra CEE)

„Wayra vychovává ve dvanácti zemích světa, ve čtrnácti Wayra akademiích reálný byznys. Pomáháme na svět inovativním a technologicky unikátním projektům, které mají potenciál uspět na globálních trzích. Fakt, že hned dva projekty z aktuálního běhu programu získaly již po čtyřech měsících externí financování v souhrnné výši 7,7 mil. korun, považujeme za obrovský úspěch a zároveň důkaz, že podnikatelé v regionu CEE umějí vyvíjet unikátní technologie a projekty s potenciálem uspět na světových trzích,“ uvádí Jarmila Plachá, ředitelka Wayra CEE.

Projekt OrderLord přináší řád do rozvozu jídla

Společnost OrderLord vstoupila na trh on-line objednávek, který roste o 20 % ročně. Nabízí řešení pro restaurace, které doručují jídlo: zjednodušuje proces tak, že provozovatelé restaurací mohou zkrátit doručovací čas, snížit náklady a celkově zvýšit spokojenost zákazníků. Pro zákazníky to znamená možnost aktuálního sledování zásilky a zkrácení doby čekání.

„On-line objednávky jídla nejsou žádnou novinkou. OrderLord se však dívá na mladý a dynamicky se rozvíjející trh z jiné perspektivy. Do prostředí chaosu a živelného odbavování objednávek přináší jasný systém, významné zjednodušení procesů a řadu inovací. Globální potenciál řešení OrderLord a pokrok, který dokázal tým ve vývoji udělat za čtyři měsíce účasti v akceleračním programu Wayra, nás přesvědčily k investici 200 tisíc EUR do dalšího rozvoje a růstu tohoto projektu,“ uvedl Jaro Ľupták, investiční manažer Neulogy Ventures.

Firma Telemedi.co nabídne přístup k lékařům a specialistům kdykoliv a bez omezení

Polský startup Telemedi.co vytvořil unikátní aplikaci, která umožní pacientům přístup ke svým lékařům nebo specialistům kdykoliv a bez omezení. Tuto službu nabízí nikoliv jen privátním zákazníkům, ale i B2B klientům, jako jsou pojišťovny nebo privátní zdravotní zařízení.

„Očekáváme, že globální trh s telemedicínou poroste dvouciferným tempem za rok, a rozhodli jsme se investovat do projektu Telemedi.co částku 78 tisíc EUR, abychom mu pomohli nastartovat růst a stát se významným hráčem na trhu. V rámci plánu regionální expanze se Rumunsko stane po Polsku dalším trhem, kde Telemedi.co ověří funkčnost svého obchodního modelu,“ říká Mircea Draghici, investor a zástupkyně Venture Growth Partners (VGP) Fondu.

wayra CEE

Kromě dvou zmíněných projektů podporuje pražská Akademie Wayra CEE dalších 7 startupů, kterým se daří úspěšně rozvíjet své podnikání a získávat nové klienty. Také tyto startupy se představily na včerejším setkání s investory a čekají na externí investici. „V pražském akcelerátoru Wayra CEE získávají všechny zapojené startupy kromě kancelářských prostor v centru Prahy investici až do výše čtyřiceti tisíc EUR, přístup k know-how v podobě mentorů a koučů, a také možnost využít globální sítě akademií Wayra a oslovit tak investory a obchodní partnery na více méně celosvětové úrovni,“ dodává Jarmila Plachá, ředitelka Wayra CEE.

Wayra patří k největším akcelerátorům na světě. Provozuje 14 Wayra Akademií ve dvanácti různých zemích v Latinské Americe a v Evropě. Wayra již investovala do více než 415 nových společností po celém světě. Globálně již získaly startupy z akcelerátoru Wayra investice přesahující 43,6 milionů EUR od externích investorů, přičemž Wayra investovala částku 14,3 milionů EUR.

Wayra je součástí Telefónica Open Future, otevřené inovační platformy, která integruje všechny investiční nástroje a iniciativy skupiny Telefónica a podporuje podnikavost a digitální inovace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.