Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Důvěra v maďarskou ekonomiku nadále roste

Investice 22.01.2018 | 16:12 0 Komentářů

Maďarští spotřebitelé i podnikatelé mají nadále důvěru v tamější ekonomiku. Ekonomický sentiment již delší dobu láme své historické rekordy a ve svém růstu pokračuje i v lednu. Důvěra podnikatelů je na svém maximu od doby, kdy se začal tento index měřit.

Průměr indikátoru za posledních 20 let je -5,4 bodu, v současnosti je index téměř o 20 bodů výše. Spotřebitelská důvěra dosáhla nejvyšší úrovně za posledních 15 let. Maďarská ekonomika expanduje, a její dynamice pomáhá i uvolněná politika maďarské centrální banky. Ta by měla zůstat expansivní i nadále, jelikož inflace ani letos nedosáhne 3% inflačního cíle.

I přes rostoucí důvěru v maďarskou ekonomika tamější měna dnes vůči euru oslabila o 0,2 %. Naopak českou korunu dnes nerozhýbal ani rozhovor s guvernérem Rusnokem a po celý den se drží okolo úrovně 25,40 CZK/EUR. Impuls k výraznějším výkyvům nedostal ani polský zlotý, který se pohybuje u hodnoty 4,171 PLN/EUR.

Regionální statistiky zítra žádná důležitá data neposkytnou a středoevropské devizové trhy zůstanou i nadále bez větších impulsů.

MONIKA JUNICKE, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.