Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Druhý pilíř důchodového spoření skončí k 1. lednu 2016

Kabinet Bohuslava Sobotky na dnešním jednání podpořil rychlejší variantu ukončení druhého pilíře důchodového spoření. Ten tak bude uzavřen s koncem příštího kalendářního roku.

výsledku koaličního jednání dne 27. října tohoto roku a který vyplývá z deklarace v programovém prohlášení vlády. Skončí tak reforma důchodového systému ministra Drábka, která z průběžného systému vyváděla peníze a tím přispěla k deficitu na důchodovém účtu. 

 Na základě koaliční dohody dne 27. října 2014 byl výstup Odborné komise aktualizován, a to především s ohledem na dosaženou shodu o termínu ukončení důchodového spoření k 1. lednu 2016.

„Druhý pilíř byl prosazen s tím, že má pomoci veřejnému pilíři, ale skutečnost je jiná. Vloni druhý pilíř odsál z veřejného pilíře více než 250 milionů korun a letos by to mělo být podle odhadů 700 milionů. Byl nastaven tak, že většině lidí neprospíval,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

S ohledem na skutečnost, že Odborná komise jednala pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí, byl materiál vládě předložen prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí. Nicméně většina dotčených zákonů týkajících se důchodového spoření je v gesci Ministerstva financí. Proto byla usnesením vlády realizace doporučení věcného řešení uložena Ministerstvu financí ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.