Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Do investičního produktu Rentiér od Zonky už lidé poslali 100 milionů korun. Jejich průměrný roční výnos dosáhne na 4,4 %

Investice Zonky 20.01.2020 | 14:53 0 Komentářů

Do investičního produktu Rentiér, kterého v listopadu spustila společnost Zonky, už lidé poslali celkem 100 milionů korun. Každý týden tak klienti Zonky v programu investují průměrně přes 11 milionů, desítky zákazníků vložily více než milion korun. Zonky Rentiér je unikátní investiční produkt, který s minimálním rizikem úročí nad úrovní inflace a nabízí solidní výnos 4,4 %. Rentiér poskytuje vysoce diverzifikované investice do nízkorizikových spotřebitelských úvěrů, je ideální na dlouhodobý investiční horizont.

Už dlouho sledujeme, že naši zákazníci mají proinvestiční náladu. Prvních 100 milionů po dvou měsících fungování Rentiéra vnímáme jako významný úspěch. Lidé investují vyšší částky, což značí, že naší službě důvěřují. Průměrně k nám každý den pošlou milion a půl korun a tato částka roste,” komentuje výsledky generální ředitel Zonky Pavel Novák. Dodává, že Rentiéra Zonky vytvořilo doslova na míru těm zákazníkům, kteří nechtěli sami vybírat, do kterých úvěrů své peníze vloží.

Zonky Rentiér totiž využívá speciálně vytvořeného algoritmu – ten zhodnotí vložené finance prostřednictvím investic do nízkorizikových spotřebitelských úvěrů. Riziko je minimalizováno automatickým rozložením vysoké částky do několika stovek úvěrů napříč celým portfoliem Zonky. Algoritmus tak investorům zaručí optimální míru zhodnocení s minimálním rizikem založeném na vysoké diverzifikaci.

Klientů, kteří si už založili investorský účet na Rentiérovi, eviduje Zonky přes 1300. Jejich minimální vklad musí dosahovat 50 tisíc korun, shora není zatím nijak omezen. Následně se vložené prostředky automaticky rozloží do stovek až tisícovek půjček, čímž zajistí bezpečný a stabilní výnos. Zákazník si pak může rentu nechat posílat na účet, nebo ji znovu investovat.

Investor, který má o svých financích přehled 24 hodin denně 7 dní v týdnu, má možnost rychlého přesunu prostředků investovaných na Zonky na svůj běžný účet. Výstupní poplatky jsou nulové a rovněž veškeré další aktivity jsou bez zbytečných poplatků. Od hrubého výnosu 7,36 % p. a. se odečítají poplatky za správu a možné rizikové náklady. Očekávaný čistý výnos se tak pohybuje kolem 4,4 % p. a. Výnos není garantovaný a může podléhat dani z příjmu, žádné další či skryté poplatky služba nezahrnuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.