Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Na devizových trzích dnes panoval klid – euro lehce posílilo

Investice 03.05.2017 | 16:22 0 Komentářů
Euro zahájilo vůči dolaru dnešní seanci na relativně silné úrovni kolem 1,093 USD/EUR, během dne se ale kurz posouval mírně níže ke včerejší zavírací hodnotě u 1,090 USD/EUR.

Dnešní ekonomická data potvrdila úspěšný vstup evropské ekonomiky do roku 2017. HDP podle předběžných odhadů vzrostl o 0,5 % q/q. Pokračuje také série příznivých dat z německého trhu práce, kde se počet nezaměstnaných Němců dále snížil a pokračuje tak již čtyři roky trvají trend. Nezklamala ale ani odpolední americká data. ADP report naznačil, že tamní ekonomika vytvořila během dubna 177 tisíc nových pracovních míst v privátním sektoru. To je solidní základ pro dubnové statistiky z trhu práce, které budou publikovány v pátek.
Ruku v ruce s pohybem na trhu eura s dolarem se dnes obchodovaly i regionální měny. Česká koruna se z ranních kotací nad 26,90 CZK/EUR během dne posunula až o 10 haléřů níže. Se ziskem zhruba třetiny procenta tak na tom byla v podstatě stejně jako polský zlotý. Nejhůře se dnes dařilo maďarskému forintu, který v podstatě stagnoval.
Jan Vejmělek, Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.