CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

19. 03. 2012

1 komentář

Subjekty:

ČP INVEST přichází s novým dividendovým fondem korporátních dluhopisů

 


 

Současný vývoj na akciovém trhu je do značné míry nejistý. Evropou cloumá strašák v podobě dluhové krize, výhled asijských ekonomik je spíše negativní a v USA jsme svědky pouze velmi křehkého oživení. V takovém prostředí se akciové indexy potýkají s vyšší volatilitou a nejasným směrem dalšího vývoje. V těchto dobách hledají i dynamičtí investoři místo, kam uložit své prostředky a ochránit je před možnými akciovými poklesy. Alternativou pro ně může být Generali PPF Dividendový fond korporátních dluhopisů, který přináší méně rizikovou investici při zachování zajímavého výnosu. Ten bude podílníkům jednou ročně vyplácet výnos formou dividendy.

„Fondy korporátních dluhopisů za posledních deset let vcelku s úspěchem přežívají všechny velké turbulence na trzích. Jejich hlavní předností je rychlý návrat ke své skutečné (fundamentální) hodnotě,“ uvádí hlavní investiční stratég Michal Valentík.

Generali PPF Dividendový fond korporátních dluhopisů pečlivě rozkládá své investice napříč regiony, sektory a emitenty. Portfolio fondu obsahuje přibližně 50 jednotlivých titulů. Tento přístup výrazně omezuje vliv kreditního rizika, které je spojeno s investicí do korporátních dluhopisů. Fond navíc obsahuje dluhopisy kvalitních společností, které stabilně dosahují zisků, a je měnově zajištěn do české koruny.

„Fondům korporátních dluhopisů se daří lépe dosahovat zisku než široce diverzifikovaným akciovým fondům v obdobích poklesů burzy a průměrných zisků. V období růstu zase fondy korporátních dluhopisů dlouhodobě překonávají defenzivnější akciové fondy. Proto se fondy korporátních dluhopisů mohou stát stabilním kamenem investičního portfolia, uzavírá Michal Valentík.

Základní údaje fondu

Měna fondu: CZK

REKLAMA

Minimální výše prvního nákupu: 3000 Kč

Minimální výše dalšího nákupu:  500 Kč

Vstupní poplatek: dle ceníku 0,3 – 1 %

Výstupní poplatek: 0 %

Fond rozšiřuje nabídku fondů Generali PPF Invest, pro které je ČP INVEST výhradním distributorem. Investičním manažerem fondů ČP INVEST i Generali PPF Invest je Generali PPF Asset Management.

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Fond-show: Fidelity Global Dividend Fund

Fidelity Global Dividend Fund je jeden z nejúspěšnějších korunových akciových fondů, který se výnosy dokáže držet indexu MSCI World a je plně měnově zajištěný do koruny.

Text: Jan Traxler

08. 08. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
  • ANNA LIETAVOVÁ

    12 srpna, 2018

    Maminka vložila do investičního fondu moje peníze,dcery,zlámali jí kosti a zemřela,žádné dividendy od 13.9.07 s plnou mocí maminky vše převzít mi nikdo nevyplatil , jako dceři bankéř nekomunikoval,od 12.9.07 jsem jako Anna Lietavová nar.16.7.1955 podílník 6 procent fondu , jako šestá.Má matka Vlasta lietavová narozená 5.10.1927 – 13.9.07 prohlásili jí za mrtvou já splnomocněná 12.9.07 před smrtí s plnou mocí a odkazem vše vydatCo mám dělat,,,?

    Odpovědět