Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Citi slaví 12. ročník Globálního dobrovolnického dne společně s desítkami tisíc dobrovolníků v 500 městech po celém světě

Banky Citibank 12.06.2017 | 15:22 0 Komentářů

Od zahájení této každoroční iniciativy dobrovolníci odvedli již více než tři miliony hodin dobročinné práce  

Citi v České republice oslavila v sobotu 10. června  již 12. ročník Globálního dobrovolnického dne. Téměř 100 dobrovolníků se připojilo ke 100 tisícům kolegů, jejich rodinných příslušníků a přátel, aby ve více než 500 městech a 91 zemích světa vykonali dobročinné práce v místních komunitách. Globální dobrovolnický den  spočívá v tom, že se stávající i bývalí zaměstnanci Citi, klienti, jejich přátelé a rodinní příslušníci ve stanovený den i předtím dobrovolně podílejí na více než 1 500 projektech po celém světě, jejichž náplň sahá od revitalizace měst přes odborný dohled a školení pracovních dovedností, zvyšování gramotnosti a vzdělání až po ochranu životního prostředí a pomoc po přírodních katastrofách.

Citi globální dobrovolnický den nabízí širokou paletu příležitostí ke spolupráci s partnery z řad komunitních a neziskových organizací s cílem přispět ke zlepšení kvality života v našich městech a čtvrtích. Dobrovolnických akcí po celém světě se zúčastňují i mnozí mladí lidé zapojení do iniciativy firemní nadace Citi, Citi Foundation,  s názvem Pathways to Progress.

Každoročně pořádaný Citi globální dobrovolnický den je pro naši společnost významnou událostí, na kterou se vždy těším,“ uvedl CEO Citi Michael Corbat. „Máme díky tomu možnost prohloubit naše vztahy s komunitami, kterým pomáháme, což je pro náš obchodní úspěch naprosto zásadní. Také to ukazuje, jaký vliv můžeme mít, když se nás spojí hodně dohromady – letos se nás globálně zapojilo více než 100 000.“

V České republice se dobrovolníci věnovali obnově komunitních prostor v Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi v Oseku nebo malování vnějších prostor Thomayerovy nemocnice v Praze. Uspořádali konzultační a mentoringové stáže pro studenty středních škol a rovněž pomáhali v domově pro seniory Sue Ryder v Praze.

„Díky Globálnímu dobrovolnickému dni můžeme přispět společně s kolegy z ostatních zemí ke zlepšení prostředí, v němž žijeme a pracujeme,“ uvedl Michal Nebeský, generální ředitel Citibank v České republice, který pomáhal v Thomayerově nemocnici v Praze. „Stejně jako v minulých letech, i v tomto roce se zapojilo téměř 100 zaměstnanců, aby nabídli pomoc potřebným a podíleli se na zkvalitnění jejich života.“

Od roku 2006, kdy byl Globální dobrovolnický den spuštěn, odvedli dobrovolníci z řad zaměstnanců Citi na dobročinných projektech ve stovkách měst více než tři miliony hodin práce.

Na sociálních sítích se do konverzací o Citi Globálním dobrovolnickém dni zapojíte pomocí hashtagů #CitiVolunteers. Zájemci o charitativní aktivity Citi na celém světě a o zprávu o společenské odpovědnosti za rok 2016 mohou navštívit stránku http://citizenship.citigroup.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.