Středa 24. července. Svátek má Kristýna.

Česká strojírenská skupina SkyLimit vstupuje do společnosti VENTOS

Investice 16.07.2018 | 09:48 0 Komentářů

Společnost SkyLimit Industry, která buduje skupinu z řad malých a středních českých průmyslových podniků, nakupuje další firmu, tentokrát z oboru strojírenství pro úsporné hospodaření s energiemi.

Fond SkyLimit Industry, jenž je investičním nástrojem průmyslové skupiny, kapitálově vstoupil do společnosti VENTOS s.r.o., se sídlem v Rumburku, a získal v ní 60%  podíl. Jeden ze dvou stávajících majitelů VENTOSu a jeho klíčový manažer Petr Hanek si ponechal 40% podíl v nové vlastnické struktuře a bude se ve firmě dále zabývat výzkumem i vývojem nových produktů v pozici technického ředitele.

VENTOS působí v oboru úspory energií a zpětného získávání odpadního tepla. Jeho nosnými produkty jsou především tepelné výměníky a průmyslové sušárny, které jsou všechny výsledkem vlastního vývoje společnosti. Produkty jsou jedinečné a charakteristické vysokou přidanou hodnotou i významným podílem vysoce kvalifikované lidské práce.

„VENTOS jsme zařadili do portfolia fondu především díky jeho unikátním schopnostem uvádět na trh produkty s vysokou přidanou hodnotou, které sám vyvíjí. Tato akvizice nám zároveň otevřela další možnosti pro výrobní synergie mezi jednotlivými společnostmi skupiny,“ uvedl předseda správní rady SkyLimit Industry Jaroslav Sopuch.

V roce 2017 dosáhl VENTOS tržeb ve výši 168,9 mil. Kč, přičemž průměrný roční růst tržeb za poslední tři roky činil 11 %. Ukazatel zisku před zdaněním a odpisy (EBITDA) loni dosáhl hodnoty 18,1 mil. Kč při marži rovněž 11 %. Společný záměr nových majitelů předpokládá další růst tržeb i zisku, který bude mimo jiné podpořen zvýšeným prodejem nového produktu společnosti – průmyslových sušáren.

VENTOS je po loňských akvizicích společností STS Olbramovice, a.s. a INOX Technology a.s. celkově třetí firmou v portfoliu fondu SkyLimit Industry. INOX a STS již po dobu jednoho roku vzájemně spolupracují ve výrobě, čímž naplňují jeden ze strategických záměrů fondem budované průmyslové skupiny. VENTOS se do vzájemných kooperací ve skupině rovněž bezprostředně zapojí.

Právním poradcem transakce byla společnost Havel & Partners. Akviziční financování poskytla UniCredit Bank.

Fond SkyLimit Industry, který v loni dosáhl výnosu 10,12 procenta, chce v nákupech vhodných strojírenských podniků pokračovat. Nejméně jednu akvizici chystá ještě v letošním roce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.