Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Česká spořitelna nabízí Stock Small Caps: umožní investovat do firem, které změní budoucnost

Na začátku května 2017 spustila Česká spořitelna prostřednictvím Erste Asset Management nový akciový fond Stock Small Caps, který je vhodný pro dlouhodobé investice na pět a více let. „Je určen především pro zkušené a dynamické investory, kteří očekávají vysoké zhodnocení a jsou ochotni přijmout vyšší tržní rizika,“ říká Petr Valenta, ředitel retailových investic České spořitelny. Minimální výše investice je 300 Kč a vstupní poplatek činí 3 %.

Stock Small Caps nabízí možnost investovat především do méně známých menších firem na vyspělých trzích západní Evropy a severní Ameriky, jejichž potenciál růstu není ještě plně zahrnutý v jejich ocenění, a dávají tak prostor pro atraktivní nadvýnos. „Vybíráme ty, které se vyznačují pochopitelným modelem podnikání, stabilním a osobně zainteresovaným managementem, jasně zdůvodnitelnou konkurenční výhodou v sektoru podnikání a kvalitním plánem na další růst tržeb a marží,“ říká manažer fondu Mikuláš Splítek. Fond je navíc zajímavým diverzifikačním prvkem každého investičního portfolia a poskytuje investiční příležitost, která díky výhodným atributům malých firem umožňuje mnohem vyšší dynamiku růstu. U fondu je aktivně řízeno měnové zajištění.

Za fondem stojí profesionální a velmi zkušený akciový tým správce fondu Erste Asset Management, jehož odborníci zakládali mimořádně úspěšný podílový fond Top Stocks. Portfolio manažer aktivně vyhledává a vybírá na trhu jednotlivé společnosti s dlouhodobým růstovým potenciálem. Portfolio fondu je reprezentováno 40 až 50 investičními nápady, pečlivě vybranými akciemi „Small caps“ společností.

Pojem „Small caps“ se používá pro označení společností s relativně malou tržní kapitalizací (jejich velikost se pohybuje mezi 100 miliony až jednotkami miliard eur), které jsou obchodovány na burzách. Nejedná se tedy o malé firmy, které známe z našeho prostředí, ani o čistě start-up společnosti, ale o společnosti s fungující strukturou a majetkem. Oproti velkým „gigantům bývají „Small caps“ společnosti pružnější a inovativnější. Jedná se především o méně známé společnosti, které mají do budoucna potenciál dynamicky růst. „Small caps“ společnosti historicky překonávají svou výkonností ty velké v průměru o 2 % ročně. Jedná se navíc o velmi významný globální investiční prostor, „Small caps“ společnosti jej tvoří přibližně z 20 %.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.