Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Česká mincovna představila emisní plán pro rok 2021

Investice 11.11.2020 | 16:02 0 Komentářů

Jako již tradičně přináší blížící se konec roku nový emisní plán České mincovny na rok následující. Nově ražené pamětní mince a medaile potěší nejen zapálené sběratele a numizmatiky, ale také obdivovatele literatury, milovníky historie a mytologie, nadšence do architektury, válečnictví, přírody, fanoušky sportu nebo pohádkových postav. Zlato a stříbro nemají totiž jen investiční hodnotu, v České mincovně se tyto kovy mění v umění.

Novinky pro sběratele

Sběratele jistě potěší bohatá nabídka nových mincí rozšiřující jednotlivé sběratelské série. „Při přípravě emisního plánu zohledňujeme poptávku trhu a pokračujeme také v započatých víceletých cyklech
a sběratelských sériích. Snažíme se, aby tematika nových mincí korespondovala s významnými výročími,“
říká marketingový manažer České mincovny Jaroslav Černý.

Přestože nás v roce 2021 nečeká žádné tak významné výročí jako v předchozích letech, není nabídka mincí s historickou a válečnou tematikou o nic chudší. Své sbírky tak mohou rozšířit sběratelé zajímající se o série Dějiny válečnictví, Válečný rok (tentokrát 1939), Staroměstské exekuce a jiné.

Nezapomnělo se ani na milovníky literárních příběhů a mytologie. „Stejně jako v letošním roce se mohou sběratelé těšit také na nové zlaté i stříbrné mince s motivy bájných tvorů. Bájní tvorové ale nejsou jedinou sběratelskou sérií, kterou čeká rozšíření. Nové motivy jsou připraveny také do série Kytice, vyobrazující motivy ze slavných Erbenových balad, a nově přicházíme se sérií Legenda o králi Artušovi,“ prozradil Černý.

Na své si přijdou i obdivovatelé přírody. Nově totiž vzniká série Psí plemena a pro zájemce o poznání
a dobrodružství se chystá série Polárníci, která navazuje na úspěšnou letošní sadu Mořeplavci.

Pohádky nejsou jen pro děti

Česká mincovna nezapomněla ani na ty nejmenší sběratele a ostatní milovníky pohádek. Na série Čtyřlístek a Ferda Mravenec tak nově navazuje Jen počkej, zajíci!, připomínající slavný ruský seriál, který by se měl brzy dočkat svého pokračování. „Tematikou cílenou na děti se snažíme najít nové nadšence do sběratelství, kteří by pokračovali v této tradici. Současní numizmatici mají často problém najít následovníky v rámci své rodiny, je proto podle nás důležité je v tomto úsilí podpořit a snažit se zaujmout i ty nejmenší,“ vysvětluje Černý.

Hodnotný dárek

Vedle sběratelských kousků je v emisním plánu možno najít také dárkové medaile sloužící jako připomínka významných životních událostí, jako jsou například narození dítěte nebo svatba, na něž je možno nechat připsat věnování. Jako pěkný narozeninový dárek mohou sloužit také stříbrné mince se znamením zvěrokruhu, jež vyjdou vždy v příslušném měsíci.

Investiční mince Český lev přicházejí v novém designu a nově také v sadě ze tří drahých kovů – stříbra, platiny a paladia o velikosti jedné trojské unce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.