Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Češi a operativní leasing? Auto chtějí na dva roky, nejlépe Kodiaqa!

Banky 04.04.2018 | 10:22 0 Komentářů

Škoda Kodiaq byla nejčastěji poptávaným autem na operativní leasing v posledním čtvrtletí 2017. Vyplývá to ze statistik společnosti NaOperak.cz. Při volbě parametrů preferují Češi pronájem na dva roky s ročním nájezdem 20 tis. kilometrů.

S výjimkou zmiňovaného Kodiaqa tvoří většinu poptávek menší vozy, zejména Škoda Fabia nebo VW Golf. „Obliba menších vozů kopíruje potřeby řidičů. Lépe se hodí do městského provozu, jsou cenově dostupnější a mají výrazně nižší provozní náklady. Mimo jiné si je často pořizují také ženy jako druhé auto do domácnosti,“ uvádí Karel Punčoch, ředitel NaOperak.cz.

Nejlépe na dva roky

Téměř polovina řidičů (45 %) preferuje operativní leasing na dva roky, tříletý by pak volilo 37 % zájemců. Pokud jde o roční limit najetých kilometrů, nejčastější variantou je 20 000 km (56 %), případně 30 000 km (28 %).

Pořadí nejžádanějších modelů výrazně ovlivňují také akční nabídky jednotlivých prodejců. Díky nim na konci roku výrazně vzrostl zájem třeba o modely Peugeot 2008, Škoda Karoq nebo Volvo XC60. Zvýšenou poptávku evidují prodejci také o užitkové vozy, v čele s Fiatem Ducato, Fordem Transit a Citroënem Berlingo.

Tisková zpráva NaOperak.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.