Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Ceny komodit poslaly akcie dolů

Investice 20.06.2017 | 17:10 0 Komentářů

Evropský akciový index Stoxx 600 neudržel svoje ranní zisky okolo 0,3 % a v průběhu celé seance postupně ztrácí. Zhoupnul se tak do ztrát okolo čtvrt procenta, aby i ty nakonec začal postupně vymazávat. Konec seance tak index tráví okolo včerejšího zavíracího kurzu. K přesunu akciových investorů zavelely především ceny ropy, ale i ostatních komodit, které dnes propadly do červeného. Není tak divu, že nejztrátovějším sektorem je energetický sektor, který odevzdává dvě procenta. Druhým největším propadlíkem jsou těžaři a zpracovatelé komodit, které ale ztrácejí podstatně méně, a to 0,8 %.

V červeném zahájily i akcie na americkém kontinentě. Index S&P 500 klesá o 0,3 %, když i zde je hlavním protagonistou s 1,9% ztrátami energetický sektor. Ostatní sektory ztrácejí do jednoho procenta. Jedinými dvěma zástupci, kteří se drží nad včerejším zavíracím kurzem, jsou farmaceutické společnosti a utility, které rostou o 0,5 %, respektive 0,1 %.

Ani pražskému parketu se výprodeje nevyhnuly a index PX oslabil o 0,6 %. Přes jedno procento oslabily akcie Erste, Philip Morris ČR, VIG a ČEZ. Naopak nejvyšší zisky dnes připsal operátor O2 Czech Republic (+1,2 %) nebo textilka Pegas (+1,1 %). Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl pouhých dvou třetin ročního průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.