CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

11. 08. 2022

0 komentářů

Bydlení a kavárny z lodních kontejnerů jsou in, novou výrobnu financovaly dluhopisy

 

Nové výrobní prostory, kde z vysloužilých lodních kontejnerů vznikají nová obydlí, kanceláře nebo gastro provozy, otevřela dnes společnost Stav Kont development v jihomoravské Lednici. Finance na novou provozovnu zajistila emise dluhopisů zprostředkovaných na dluhopisovém tržišti Zainvestuj.to. Celou emisi tržiště upsalo za dva měsíce. Přeměna kontejnerů je v současnosti rostoucím trendem, jen letos firma zaznamenala již 160 nových poptávek, dvakrát více než za celý loňský rok. 

Z pohledu investora vyplňují upcyklované lodní kontejnery mezeru na trhu a díky růstu tohoto segmentu je tato investice vnímána jako bezpečná. „To potvrzuje i rychlost upsání emise. Tento příklad ukazuje efektivní propojení investorů, jejichž finance ochrání před inflací protiinflační dluhopisy, a emitentů, kterým umožňuje rozvíjet svůj profitabilní byznys. A to díky zprostředkování tržiště Zainvestuj.to,“ objasňuje podstatu výhodné spolupráce jeho CEO Vojtěch Novák.

V nové provozovně bude mimo jiné levné a moderní bydlení vznikat na ploše 2000 metrů čtverečních. „Nová provozovna nám umožní ročně zpracovat 200 kontejnerů, což znamená až 200procentní nárůst oproti předešlé kapacitě. V současnosti tak naráz upravujeme i 15 kontejnerů,“ vysvětluje Jakub Zaviačič, jednatel společnosti Stav Kont development.

Tržiště Zainvestuj.to nabízí druhou emisi dluhopisů

Vzhledem k rostoucí poptávce po stavbách z kontejnerů se společnost Stav Kont development stala spoluzakladatelem a akcionářem RMR Stav Kont Holding, která zajišťuje financování jejich projektů.

„Společnost RMR Stav Kont Holding se rozhodla pro emisi protiinflačních dluhopisů s výnosem 16-17,4 % p.a. Hodnota emise byla 5 milionů korun a pro nás šlo o nejrychleji upsanou emisi. V současnosti běží prodej dluhopisů ze druhé emise v celkové výši 19 milionů,“ přibližuje Petr Pelc, analytik Zainvestuj.to.

REKLAMA

K důvodům rostoucí poptávky po takzvaném kontejnerovém bydlení patří nedostupnost stavebních materiálů, vysoká cena práce i vysoké úrokové sazby hypoték společně s inflací. Přesto lidé pořídí plně vybavené kontejnery o velikosti standardní městské garsoniéry už od 1,2 milionu korun. Cena zahrnuje i podlahy, nábytek a sanitu. Jednodušší je u těchto konstrukcí i vyřízení potřebných dokumentů.

„Naše plány rozhodně nekončí u uspokojení poptávky, s několika obcemi jednáme o výstavbě komunitního bydlení z lodních kontejnerů, které může sloužit seniorům či mladým rodinám. Poptávka po tisících realizací pochází také od vlád afrických zemí, pro které projektujeme například kontejnerové čističky vody a připravujeme konkrétní nabídky,“ nastiňuje další plány zakladatel společnosti Stav Kont development Jakub Zaviačič.

Zainvestuj.to aktuálně nabízí například i investice do projektu recyklační linky Landee, která efektivně recykluje plasty, pneumatiky a autoplasty na LTO, uhlík a plyn. K úspěchům dluhopisového tržiště zároveň patří upsání emise dluhopisů společnosti Československá bytová & investiční v hodnotě 24 milionů korun. Emise byla upsána za pouhé 4 měsíce.

Tisková zpráva Zainvestuj.to 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.