Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

BIG Expert – akcie

Investice 27.02.2015 | 09:52 0 Komentářů

Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 23. 2. 2015.

Odhad experta pro období od 23. 2. do 23. 3. 2015 (holding period = 1 měsíc)

clipboard0598

Odhad experta pro období od 23. 2. do 24. 8.2015 (holding period = 6 měsíců)

clipboard0599

Dušan Jalový, UniCredit Bank Czech Republic

Pražská burza stále zaostává, a to dost výrazně, za světem, nicméně začíná se probouzet… Především Erste bank udělala krásný pohyb. V minulém komentáři jsem zmiňoval, že to může být to, co pohne trhem.

Daří se rovněž CETV a ČEZu (u obou se čeká na hospodářské výsledky). Komerční banka dodává co má a můžeme se těšit na další pěknou dividendu. Je to takový dlouhodobý „dluhopis“!

Podle mého názoru nás čeká další pohyb směrem up a po delší době uvidíme přísun peněz ze zahraničí…

Michal Chrvala

Jiří Zendulka – BH Securities

Patrik Hudec – Generali Investments CEE, obhospodařovatel fondů ČP INVEST

Karel Kabelka – GRANT CAPITAL

Radek Pavlíček – Roklen360

Dušan Jalový – UniCredit Bank Czech Republic

Statistika se každý týden zabývá deseti tituly náhodně vybranými z  nejlikvidnějších titulů obchodovaných na Burze cenných papírů Praha. Tabulky obsahují souhrn odhadů expertů uvedených v seznamu. Sloupec „Cena“ uvádí pondělní kurz vybraných titulů, ze kterého při svých odhadech experti vycházeli. S touto hodnotou budou odhady expertů po uplynutí období jednoho či šesti měsíců porovnávány pro vyhodnocení úspěšnosti. Sloupec „Atraktivita“ uvádí vážený průměr počtu jednotlivých názorů a může nabývat hodnoty od –100 do +100. Počet názorů „Prodat“, „Koupit“ atd. je publikován v dalších sloupcích.

Pozn.: Hodnocení mají formu nezávazných názorů, zda určitý cenný papír by bylo vhodné koupit, či prodat s ohledem na předpokládaný vývoj v příštím jednom měsíci a půl roce. Skutečnost se však může velmi podstatně lišit od odhadu expertů. o

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.