Čtvrtek 27. června. Svátek má Ladislav.

AXA a UniCredit Bank uzavřely dohodu o partnerství

Společnosti AXA a UniCredit Bank uzavřely v České republice dohodu o partnerství. AXA se bude nyní soustředit primárně na své klíčové aktivity v oblasti životního a neživotního pojištění, zajištění na stáří a investování,  UniCredit Bank pak přispěje svou odborností a zkušenostmi v oblasti bankovnictví. V této souvislosti AXA Bank Europe ukončí svou činnost na území České republiky. AXA bude nabízet svým klientům vybrané bankovní produkty UCB, které budou vyhovovat jejich potřebám.

Díky této spolupráci budou moci stávající klienti AXA Bank využívat výhod ucelené škály bankovních produktů UniCredit Bank a v rámci uvítacího balíčku i exkluzivní a časově omezené nabídky těchto produktů.

Zaměření na klíčové obchodní aktivity

„Výsledky naší strategie v posledních letech jsou důkazem, že spojení bankovních a pojistných produktů přineslo řadu výhod. Na všech evropských trzích je však znatelný trend konsolidace a AXA je především pojišťovací skupinou. Proto se AXA rozhodla zaměřit se na hlavní oblast své činnosti – pojišťovnictví a zároveň uzavřít partnerství v poskytování bankovních služeb s jednou z největších retailových bank v České republice. Jsme přesvědčeni, že tato strategie je nejlepším způsobem, jak realizovat naše obchodní aktivity co nejefektivněji a zároveň přinášet vyšší hodnotu i našim zákazníkům a obchodním partnerům,“ říká Martin Vogl, generální ředitel finanční skupiny AXA pro Českou republiku a Slovensko.

Tato oboustranně výhodná dohoda umožní oběma partnerům soustředit se na hlavní oblasti jejich činnosti a maximalizovat tak hodnotu poskytovanou klientům.

„Partnerství s UniCredit Bank nabídne našim klientům širokou škálu produktů a služeb poskytovaných silnou a rychle se rozvíjející bankou. Stávajícím klientům AXA Bank bude nabídnuta snadná a především bezpečná možnost přechodu k UniCredit Bank, která pro ně připravila exkluzivní nabídku inovativního účtu. Rovněž bude zachována kontinuita smluv klientů, kteří mají u AXA Bank uzavřeny hypoteční úvěry,“ dodal Ladislav Kročák, generální ředitel AXA Bank Europe pro ČR a Slovensko.

Snadný přechod k UniCredit Bank

„UniCredit Bank poskytne klientům AXA Bank celou šíři bankovních produktů. Na uvítanou jsme pro ně připravili speciální, časově omezenou nabídku, která patří k vůbec nejlepším na současném bankovním trhu. Nejmodernější spořicí účet MULTI konto kombinuje prémiové úročení spořicího účtu se všemi výhodami běžného účtu. Vedení MULTI konta je zdarma, a to bez dalších podmínek a omezení. Navíc klienti AXA Bank mohou díky aktivaci spořicího účtu MULTI konto získat slevy a zvýhodněné podmínky pro hypoteční a spotřebitelské úvěry od UniCredit Bank, čtvrté největší banky na českém trhu“ popisuje Giovanni Guidi, ředitel osobního bankovnictví UniCredit Bank.

Přechodné období

Jelikož se bude skupina AXA v České republice nyní zaměřovat především na oblast pojištění, bude v průběhu druhého pololetí roku 2013 svou činnost v oblasti bankovnictví postupně utlumovat. Do konce roku pak AXA Bank svou bankovní činnost v České republice zcela ukončí.

Veškeré podrobnosti týkající se ukončení činnosti, včetně důležitých termínů jsou uvedeny na webových stránkách http://www.axabank.cz/banka/ nebo je klienti mohou získat na zákaznické telefonní lince 292 292 292.  

Jakožto společensky odpovědná firma vyvine skupina AXA maximální úsilí k tomu, aby našla vhodné řešení pro stávající zaměstnance AXA Bank a poskytla jim v takto důležité změně v jejich kariéře pomoc. Některým zaměstnancům bude nabídnuta nová pracovní pozice v rámci skupiny AXA, ostatním, pro které se nenajde interní řešení, bude poskytnuta podpora při hledání dalšího uplatnění na trhu práce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.