Úterý 12. prosince. Svátek má Simona.

Aukční láhve inspirované 175. výročím plzeňského ležáku

Investice 24.11.2017 | 16:28 0 Komentářů

Už šest let inspiruje Pilsner Urquell přední designéry k tvorbě uměleckých láhví, které nabízí ve veřejné dobročinné aukci určené Centru Paraple. Jelikož plzeňský ležák slaví 175 let, vznikla letos výjimečná kolekce deseti uměleckých aukčních láhví, z nichž každá je jedinečná a symbolizuje konkrétní milník v bohaté historii pivní ikony.

Autorem návrhu letošní edice aukčních láhví je umělecký ředitel sklárny Moser Lukáš Jabůrek. Design láhve je inspirovaný tvarem sudu, ve kterém pivo zraje. Ručně broušený a leštěný dekor klínových řezů symbolizuje ječmen, ze kterého pivo vzniká. Zcela unikátní je ručně broušená a pasovaná zátka do láhve vyrobená z barevné moserovské skloviny topas.

Dražba, jež pomůže lidem, kteří po poškození míchy zůstali na vozíku, bude spuštěna 13. prosince 2017 v 9 hodin, dražit se bude až do 16. hodiny. Dosud Centrum Paraple získalo díky každoroční aukci designových lahví Pilsner Urquell celkem 4 440 415 korun.
Více na adrese www.aukcnilahveproparaple.cz.

Tisková zpráva: Pilsner Urquell

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.