CZK/€ 24.945 +0,20%

CZK/$ 23.341 +0,50%

CZK/£ 29.515 +0,19%

CZK/CHF 26.153 +0,28%

18. 09. 2023

0 komentářů

Arbes Technologies vyvíjí modul investiční aplikace, který se postará o podporu účtů typu Dlouhodobý Investiční Produkt

 

Přední český dodavatel technologických řešení pro finanční sektor, Arbes Technologies, inovuje své produkty tak, aby šly vstříc chystaným legislativním změnám v oblasti dlouhodobého investičního produktu (DIP). Součástí inovací je také rozšíření investiční aplikace, která uživatelům poskytne pohodlí v řízení jejich dlouhodobých investic.

Loading 

Díky legislativním změnám, plánovaným od začátku příštího roku, se bude možné zabezpečit na stáří formou vlastních investic s daňovým zvýhodněním. V rámci rozsáhlé přípravy na tyto změny společnost Arbes Technologies vyvíjí modul DIP, který rozšiřuje již existující investiční mobilní aplikaci o podporu těchto typů účtů.

Investovat můžete i s malou částkou

Nadstavba je určena jak pro obchodníky s cennými papíry a banky, tak pro investiční společnosti. „Hlavním cílem modulu je poskytnout uživatelům jednoduchý a efektivní způsob, kterým mohou řídit své dlouhodobé investice a dokonale se v nich orientovat. Investovat tak může opravdu každý, a to i s malou částkou,“ říká Martin Furdík, ředitel pro investiční řešení z Arbes Technologies.

Na své si přijdou jak zájemci o DIP, kteří ještě u dané společnosti neinvestovali, tak stávající investoři.

REKLAMA

Lead management aplikace bude určena k informování široké veřejnosti. Ta v ní najde informace o DIP i bez nutnosti přihlášení. Jejím úkolem bude informovat o produktech a jejich parametrech, včetně krátkého videa představujícího tento produkt a investičního kalkulátoru motivujícího k investicím v rámci DIP, čímž výrazně přispěje ke zvýšení povědomí veřejnosti o výhodách tohoto typu investic.

Modernizace je investicí do budoucna, proto ji bereme vážně 

Aby šlo o jedinečný uživatelský zážitek, spojil Arbes Technologies síly s týmem Ackee, odborníkem na UX a frontendové aplikace. „Spolupráci s Ackee a veškerou modernizaci vnímáme jako důležitý krok, který potvrzuje závazek Arbes Technologies vůči inovacím a modernizaci finančních řešení k tomu, aby dokázala efektivně reagovat na nové legislativní a tržní výzvy,“ komentuje Miroslav Moháč, vedoucí konzultant pro Arbes Technologies.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Patří akcie vojenského průmyslu do ESG portfolia?

Akcie vojenského průmyslu ESG investoři do svého portfolia už tradičně nezahrnují. Důvodem jsou etické obavy plynoucí ze spojení výrobců obranných systémů s válčením. Výdaje na obranu celosvětově rostou, ale zahrnutí těchto akcií do ESG portfolia je navzdory impozantním výsledkům obranných firem dál obklopené kontroverzemi. Investiční etika se totiž […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 06. 2024

Americký akciový index S&P 500 pravděpodobně klesne minimálně o 30 procent

Hlavní americký akciový index S&P 500 se od poloviny května pohybuje na nových historických maximech kolem 5300 bodů, aktuální hodnota indexu přitom činí 5278 bodů. Tato úroveň amerického akciového indexu přitom odpovídá valuačnímu ukazateli P/E na úrovni 25x. Jinak řečeno, investoři nyní musí za americké akcie v […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Udržitelnost energetických firem začíná z pohledu investorů hrát prim

Důležitost přechodu od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie nabírá na síle a stává se v energetických firmách tématem číslo jedna. Na udržitelnost se totiž stále častěji ptají investoři, kteří ji při rozhodování, kam své peníze vloží, zohledňují. Podniky proto tlačí na implementaci nových technologií a zrychlování přechodu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *