Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Amundi v České republice spouští nový realitní fond pro klienty Komerční banky

Investice 21.05.2019 | 08:57 0 Komentářů

Společnost Amundi připravila exkluzivně pro klienty Komerční banky nový Realitní fond KB 3. Ten investuje do komerčních nemovitostí nejen v České republice, ale také v západní Evropě. Součástí portfolia jsou například budovy v Berlíně či Chotěbuzi. Investoři nového fondu tak mohou díky regionální diverzifikaci zprostředkovaně získat podíl v zahraničních nemovitostech, jejichž hodnota se pohybuje až v řádech stovek milionů korun.

Nový nemovitostní fond Amundi je v pořadí již třetí, který síť Komerční banky nabízí. Do předchozích dvou fondů klienti investovali více než čtyři miliardy korun. „Výhodou investování do realitních fondů je, že nemovitosti jsou hmotným aktivem, a mohou tak ochránit investory před inflací a finančními i politickými turbulencemi. Výkonnost investicí do nemovitostí se vyvíjí odlišně od výkonnosti finančních aktiv a držení nemovitostních aktiv v rámci portfolia proto snižuje kolísání jeho celkové hodnoty,“ popisuje Hubert Joachim, zástupce ředitele pro investice do nemovitostí v Amundi Czech Republic, investiční společnost a.s.

Novinkou, kterou oproti předchozím nemovitostním fondům přináší, je širší diverzifikace. V portfoliu fondu je totiž možné nalézt kromě českých nemovitostí, do nichž jsou investice realizovány napřímo, i komerční nemovitosti ze západní Evropy. Ty jsou drženy prostřednictvím fondu Amundi Real Estate Prime Europe, který je určen primárně pro velké institucionální investory.

„Klíčovými kritérii při výběru nemovitostí do našeho nového fondu jsou dobré umístění, jistý výnos z nájemného, preference delších nájemních smluv a potenciální zhodnocení samotné nemovitosti. Investor neřeší žádnou operativu. Výběr nemovitostí, jednání o ceně, transakce, řízení vztahů s nájemci, výběr nájemného i správa nemovitostí jsou totiž svěřeny zkušenému správci. V porovnání s přímou investicí do nemovitosti tak investor šetří drahocenný čas,“ dodává Hubert Joachim.

Díky novému nemovitostnímu fondu investoři získají prostřednictvím jedné investice v minimální hodnotě jednoho milionu korun přístup k výnosům z více než deseti komerčních nemovitostí. Očekávané roční zhodnocení se pohybuje mezi 5 a 6 %, přičemž doporučená váha investice v portfoliu klienta by neměla překročit 10 %. Hlavní zdroj výnosů fondu tvoří nájmy z daných budov, popřípadě rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou konkrétní nemovitosti.

„Naše investiční řešení je navrženo tak, aby vyhovělo zákonným požadavkům pro příznivé zdanění. Jedná se o uzavřený fond kvalifikovaných investorů, přičemž klienti Komerční banky mohou do fondu investovat až do konce roku 2020. O investici do fondu uvažují i institucionální investoři z finančního sektoru, což potvrzuje atraktivitu investičního řešení,“ upřesňuje Jan Chlumský, vedoucí marketingu v Amundi Czech Republic.

Předchozí realitní fondy Amundi slavily úspěch. Do Realitního fondu KB 1 investovalo 145 klientů a do toho s číslovkou dva už 869 investorů. Ti tak umožnili naplnění objemového cíle dvou miliard korun. „Nabídka Realitního fondu KB 2 nám umožnila posílit diverzifikaci klientského portfolia, neboť jsme prostřednictvím tohoto fondu poprvé v segmentu Top Affluent nabídli produkt, který je typický pro portfolia affluentních klientů v západních zemích. Nabídli jsme klientům alternativu přímé investice do nemovitosti za účelem pronájmu, jelikož naše řešení šetří čas a přitom nabízí srovnatelný, ne-li vyšší výnos,“ dodává Jan Chlumský.

Tisková zpráva Amundi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.