Pátek 10. července. Svátek mají Libuše a Amálie.

Americké akcie míří k nejdelšímu býčímu trhu

Investice 22.08.2018 | 16:45 0 Komentářů

Pohyby akciových indexů byly dnes spíše minimální. Zisky či ztráty jednotlivých evropských sektorů se vešly do 0,8 %. Na straně vítězů stály energetické tituly nebo realitní společnosti, nejprodávanějšími pak byly akcie prodejců zbytného zboží. Evropský akciový trh jako celek měřen indexem Stoxx 600 tak v odpoledních hodinách přidává pouhou jednu desetinu procenta.

Americké akcie na počátku obchodování zatím ztrácejí 0,2 %. Největším propadlíkem jsou akcie telekomunikačních firem, které přicházejí o 1,5 %. Klesá většina sektorů kromě dua energetických a spotřebních akcií, které přidávají 1,1 %, respektive 0,3 %. Pokud by se podařilo americkým akciím dnešní vývoj zvrátit a uzavřít v plusu, jednalo by se o nejdelší býčí trh v historii. Tím byl doposud vývoj v období od října 1990 do března 2000, který celkově trval 3452 dní. Ten současný začal 9. března 2009. Z pohledu výkonnosti ale výrazně zaostává, když index S&P 500 vzrostl doposud o „pouhých“ 323 %, zatímco ten předchozí vydělal 418 %.

Pražský parket si dnes připsal 0,4 %. Většina obchodovaných titulů si polepšila v čele s likérkou Stock Spirits (+3,1 %), která tak maže část svých předešlých ztrát. Dnešní nejzajímavější událostí byly hospodářské výsledky společnosti Avast, které reportovala poprvé od svého vstupu na burzu. Náš komentář k výsledkům naleznete zdehttp://bit.ly/Avast_1H18_res_CZ. Čísla trhy celkově potěšila, a tak dnes akcie vzrostly o 2,2 %. Vyššímu růstu indexu PX dnes bránily především akcie Komerční banky, které se propadly o 0,8 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když byly akcie v hlavní části zobchodovány pouze za necelých 450 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.