Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Allianz spojila své jméno se světovým šampionátem dronů

Allianz vstoupila do zcela nového sportovního prostředí a stala se titulárním sponzorem Mistrovství světa dronů. Tahle novinka, oficiálně označovaná jako Drone Raicing League (DRL), odstartuje už letos v červnu a bude se skládat ze šesti závodů, které se uskuteční mimo jiné např. v Miami, Atlantě nebo Mnichovu. Vysílat je budou televizní stanice do 75 zemí světa. V tomto netradičním klání předvede dovednosti 16 nejlepších pilotů dronů na světě, kteří se svými stroji dokáží létat rychlostí přes 150 km/hodinu.

Dlouhodobé partnerství s dronovým létáním v sobě zahrnuje dvě věci, které Allianz nelze upřít. První je podpora „sportů budoucnosti“ a druhou kladný vztah k nejnovějším technologiím. Už dlouhá léta je například vidět ve světě formule 1, který patří k laboratořím automobilového průmyslu. Většina toho, co se v něm vymyslí, najde o něco později uplatnění v běžných automobilech, jejichž největším světovým pojistitelem je právě Allianz.

Spojení největší evropské pojišťovny s drony už v České republice existuje. Allianz nabízí pojištění dronů nejen majitelům komerčně využívaných strojů, které je povinné pro všechny, ale i těm, kteří je používají čistě pro rekreaci. V této kategorii je zatím pojištění povinné jen v případě, že dron váží více než 20 kg. Současně je také pojišťovna schopna využít drony v případě živelných katastrof, zejména požárů, povodní a zemědělských škod.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.