Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Akciové trhy zahájily nový týden úspěchem

Investice 25.02.2019 | 18:31 0 Komentářů

Evropským akciím se na počátku nového týdne dařilo. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách roste o zhruba jednu třetinu procenta, když zisky převyšující jedno procento si připisují prodejci spotřebního zboží a finanční domy. S odstupem je následují informační technologie.

Naopak ztráty dnes zaznamenávají utility nebo komunikace, jejichž akcie odepisují zhruba 0,3 %. V dobré náladě k monitorům usedli i američtí obchodníci. Index S&P 500 roste v úvodu seance o 0,6 %. Akcie globálně reagují na zprávy, že americký prezident Donald Trump odloží chystané zvýšení cel na dovoz čínského zboží vzhledem k pozitivním jednáním o obchodní dohodě s Čínou.

Pražský parket dnes na globální vlně optimismu přidal jedno procento. Mediální skupina CME jako přes kopírák zopakovala svůj páteční výkon, a tak si dnes polepšila o 3,4 %. Na stupních vítězů ji doprovodila Moneta (+1,5 %) a ČEZ (+1,3 %). Naproti tomu akcie textilky PFNonwovens a Stock Spirits uzavřely v červeném (-0,5 %, respektive -1,2 %). Obchodní aktivita byla dnes podprůměrná, když zobchodovaný objem v hlavní části dne pouze mírně přesáhl 300 mil. CZK.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.