Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Akciové trhy v mírných ziscích

Investice 17.04.2019 | 17:29 0 Komentářů

Evropský akciový index Stoxx 600 v závěru dne roste o 0,1 %. Přitom v úvodní devadesátiminutovce odepisoval až čtvrt procenta, od té doby postupně ztráty vymazával. K růstu zavelely především akcie zbytného spotřebního zboží (+1,0 %), následované finančními tituly (+0,8 %). Naopak před výraznějším vzestupem bránily indexu spíše defenzivní sektory. Například farmacie odevzdávají 1,8 %.

Americký index S&P 500 i průmyslový Dow Jones na počátku seance víceméně přešlapují na místě. Technologický Nasdaq ale vystoupal na svoje historické maximum, když ve včerejším růstu pokračují akcie společnosti Qualcomm (+13,5 %).

Pražský parket si dnes nakonec polepšil o 0,1 %. Celému domácí pelotonu dnes uniklo duo rakouských finančních domů. Pojišťovna VIG si polepšila o 1,6 % a Erste o 1,2 %. Třetí skončil Avast se ziskem pouhých 0,6 %. Antivirový vývojář zítra ráno zveřejní výsledky hospodaření za první kvartál. Naše odhady jsou k dispozici na webových stránkách http://bit.ly/Avast_1Q19preCZ. Naopak hlubokou ztrátu vykázal Philip Morris ČR, který propadl o více jak 9 %. Důvodem bylo, že se akcie obchodovaly poprvé bez nároku na dividendu ve výši 1600 Kč na akcii. Obchodní aktivita byla lehce podprůměrná, když byly zobchodovány akcie za necelých 450 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.