Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Akciové trhy v úvodu týdne v mírných ztrátách

Investice 29.01.2018 | 17:19 0 Komentářů

Obchodování na evropských akciových trzích bylo na počátku nového týdne spíše poklidné. Index Stoxx 600 v závěru dnešní seance přichází o necelou jednu desetinu procenta. Na straně nejztrátovějších sektorů lze spatřit maloobchodní řetězce, realitní developery či telekomunikace, a to zejména v kontextu rostoucích dluhopisových výnosů. Akcie těchto subjektů klesají o 0,5 až 0,7 %.  Mezi nejúspěšnějšími jsou naopak zpracovatelé a těžaři komodit, kteří připisují 0,7 %. Poloviční zisky přidávají informační technologie a okolo jedné desetiny procenta rostou průmyslové podniky.

Americký trh si na úvod týdne vybral červenou. Index S&P 500 klesá o půl procenta, když nohy mu podkopávají všechny sektory. Nejhoršími akciemi jsou telekomunikace a utility, které ztrácejí 1,7 %, respektive 1,2 %. I zde jsou hlavním viníkem rostoucí výnosy dluhopisů.

Pražská burza uzavřela první seanci tohoto týdne se ztrátou necelé jedné desetiny procenta. Za nedostatku nových firemních zpráv si nejvíce pohoršily akcie likérky Stock Spirits, které oslabily o 1,1 %. Z velkých emisí nejvíce ztratily Erste a Moneta, které přišly o 0,5 až 0,6 %. Vítězem se staly akcie mediální skupiny CME, které vzrostly o 1 %. Před zítřejším zveřejněním výsledků telekomunikační operátor O2 Czech Republic přidal půl procenta. Kromě toho by měl padnout i návrh na dividendu, kterou čekáme ve výši 21 CZK na akcii. Více k našim odhadům naleznete na našich webových stránkách http://bit.ly/O2CR_Q417prev.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.