Neděle 20. ledna. Svátek má Ilona.

Akciové trhy si dnes připisují mírné zisky, Praha na nule

Investice 16.05.2018 | 21:31 0 Komentářů

Evropský akciový trh v odpoledních hodinách přidává zhruba dvě desetiny procenta. Daří se především těžařům a zpracovatelům komodit, jejichž akcie přidávají 1,2 %. S odstupem je následují informační technologie (+0,6 %) a farmaceutické tituly (+0,4 %). Naopak výraznějším ziskům brání sektor utilit a finančních domů, které prozatím ztrácejí 1,2 %. Evropským exportérům opětovně pomáhá slábnoucí euro. Jedním z důvodů jeho ztrát mohou být i komentáře, že formující se italská vláda diskutuje o možném odpisu dluhu.

Americký index S&P 500 na počátku středeční seance roste o zhruba čtvrt procenta. I zde jsou nejziskovější akcie těžařských společností, které si připisují zisky okolo tři čtvrtě procenta. Daří se i prodejcům luxusního zboží či maloobchodním řetězcům. K lepší náladě na trhu přispěly klesající výnosy státních dluhopisů. Energetický sektor koriguje své předchozí růsty a ztrácí zhruba třetinu procenta.

Pražský parket uzavřel dnešní obchodování prakticky beze změny. Oproti včerejšímu zavíracímu kurzu ztratil pouhé dvě setiny procenta. Trio nejhorších bylo složeno z tabákového producenta Philip Morris ČR (-1,3 %), Erste Group (-0,8 %) a Komerční banky (-0,4 %). Naproti tomu premiantem se staly akcie ČEZ, které si polepšily o 0,9 %, následované Stock Spirits (+0,8 %) a CME (+0,5 %). Obchodní aktivita byla nízká, když objem dosáhl v hlavní části obchodování pouhých 309 mil. CZK, což je o zhruba polovinu méně, než činí roční průměr.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.