Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Akciové trhy klesají z obav z případného sporu mezi USA a Ruskem kvůli vojenské akci v Sýrii

Investice 11.04.2018 | 18:56 0 Komentářů

Hlavní evropský index Stoxx 600 dnes poklesl o 0,5 % v reakci na vyhrocující se situaci mezi USA a Ruskem kvůli možnému vojenskému zásahu USA v Sýrii. Nejvíce dnes ztratil na hodnotě průmyslový sektor (-0,9 %) a firmy z oblasti zdravotní péče (-0,8 %). Na druhé straně se dařilo telekomunikačním společnostem (+0,5 %).

Americké trhy zahájily obchodování přibližně jednoprocentním propadem. Nyní však ztráty částečně mažou. Index S&P 500 klesá o 0,3 %, Dow Jones odepisuje také 0,3 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,2 %. Nedaří se telekomunikacím (-1,1 %), zpracovatelům komodit (-0,8 %) a finančním institucím (-0,6 %). Menší zisky si připisují hlavně realitní developeři (+0,5 %).

Pražská burza si dnes opět pohoršila o necelou desetinu procenta. Dnes je situace téměř zrcadlová se včerejším vývojem. Dolů burzu táhly rakouské finanční domy. Pojišťovna VIG přišla o 2,3 % hodnoty a Erste ztratila 0,9 %. Včerejší největší propadlík, mediální skupina CME, se dnes vyhoupl na první příčku, když si připsal zisk 3,9 %. Následoval ho Philip Morris (+2 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod úrovní dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.