Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Air Bank ztrojnásobí síť bankomatů na 350, o místech rozhodnou i klienti

Banky Air Bank 22.11.2016 | 13:08 0 Komentářů

Chystá také NFC platby mobilem, kontokorent nebo cestovní pojištění 

Air Bank plánuje do konce roku 2018 rozšířit síť svých bankomatů na přibližně 350. Oproti stávajícím 120 bankomatům jich tak bude mít skoro třikrát víc. O umístění nových bankomatů spolurozhodnou i klienti banky. Na připravené online mapě mohou už teď označit, kde by nové bankomaty chtěli mít. 

„Díky novým bankomatům budou moct naši klienti vybírat zdarma na mnohem větším počtu míst. Právě to bylo jedno z jejich nejčastějších přání, tak jsme se ho rozhodli splnit,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

S více než třemi stovkami bankomatů se Air Bank stane bankou s pátou nejširší bankomatovou sítí v Česku. Všechny její bankomaty navíc budou umět i rychlejší a bezpečnější bezkontaktní výběry. Vedle toho bude Air Bank dál nabízet i výběry u Sazky s pomocí mobilní aplikace. Těchto míst plánuje mít nově okolo 1500.

NFC platby telefonem a odměny za využívání služeb

Kromě výrazného rozšíření bankomatové sítě připravuje Air Bank i další novinky, kterými se chce dál soustředit hlavně na aktivní klienty. Plánuje například NFC platby telefonem nebo rychlejší a pohodlnější způsob ověřování v kontaktním centru s pomocí mobilní aplikace.

Za aktivní využívání služeb chce Air Bank své klienty také ještě víc odměňovat. Do konce roku mohou vkládáním účtenek do Šanonu soutěžit o poukázky v hodnotě až 10 tisíc korun. V prosinci si budou moct zasoutěžit o několik tisíc lístků do kina. Především ale budou od Air Bank dál dostávat nadprůměrně vysoké úročení na běžných i spořicích účtech jen za to, že měsíčně udělají alespoň pět plateb kartou.

Naopak klienti, kteří Air Bank pro každodenní placení nevyužívají, o jednu současnou výhodu přijdou. Banka totiž na konci roku zruší TOP3 garanci a její současnou sazbu 0,3 % sníží na nulu. V budoucnu chce Air Bank přijít s další službou, která by jí umožnila nabídnout klientům vyšší úročení než dnes.

„Ve všem, co děláme, se dnes zaměřujeme na aktivní klienty. Vysoké úročení na účtech jsme i přes nepříznivý vývoj na trhu drželi dlouhou dobu všem. V dnešní době extrémně nízkých úroků už ale chceme stovky milionů vyplacených ročně na úrocích investovat do klientů, kteří nás využívají pro každodenní placení,“ vysvětluje Michal Strcula.

Kontokorent i cestovní pojištění

Mezi další chystané novinky patří kontokorent, díky kterému budou mít klienti Air Bank po ruce rychlou finanční rezervu pro nečekané události. Pro klienty s více existujícími půjčkami připravuje Air Bank ještě jednodušší konsolidaci. A současnou nabídku refinancování hypoték plánuje doplnit o možnost získat novou hypotéku.

Vůbec první z nových služeb, které se klienti dočkají, bude ale cestovní pojištění. Cestovní pojištění totiž patří u klientů Air Bank mezi nejžádanější služby, proto by s ní banka ráda stihla ještě nadcházející zimní sezónu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.