Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Air Bank zjednodušuje přístup do internetového bankovnictví. Klienti už nepotřebují přihlašovací údaje. Banka nabízí další možnost přihlášení

Banky Air Bank 28.09.2020 | 20:13 0 Komentářů

Klientům Air Bank, kteří používají mobilní aplikaci My Air, může nově k přihlášení do internetového bankovnictví stačit jen načíst QR kód umístěný na přihlašovací stránce. Uživatelé aplikace My Air tak tímto dalším způsobem přihlášení získají rychlejší a pohodlnější přístup do internetového bankovnictví, a to při stávající vysoké úrovni zabezpečení, která odpovídá požadavkům evropské směrnice PSD2. Klienti mohou nadále využívat i dosavadní způsoby přihlašování.

„Od začátku se snažíme poskytovat klientům uživatelsky přívětivé inovace, které jim usnadní každodenní život. Novou možností přihlášení dokazujeme, že i při zachování vysokých bezpečnostních standardů je možné nabídnout elegantně jednoduchá řešení,“ říká Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní finanční služby Air Bank.

QR kód je nově umístěn přímo na přihlašovací stránce internetového bankovnictví. Klientům stačí jednoduše načíst kód aplikací My Air (nebo třeba i přes čtečku QR kódů). Další údaje typu přihlašovací jméno nebo heslo už zadávat nemusí, protože jejich identitu ověří spárovaná aplikace. Toto přihlášení je tak v souladu s bezpečnostními požadavky směrnice PSD2 o platebních službách.

Aplikaci My Air využívá už téměř 70 % klientů Air Bank a její obliba stále roste. Banka také mobilní bankovnictví neustále rozvíjí. Kromě nové možnosti přihlašování QR kódem je od letošního léta možné potvrzovat v internetovém bankovnictví prostřednictvím aplikace všechny běžné transakce či úpravy a podepisovat také všechny smlouvy a smluvní dodatky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.